Міністерство економіки України

Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Меню

Запит від Державне підприємство "Адміністрація морських портів України"

Тема: Планування закупівель
Тема розширена: Планування закупівель уповноваженою особою
Суть питання: Відповідно до Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про публічні закупівлі» та деяких інших законодавчих актів щодо вдосконалення публічних закупівель від 19.09.2019 № 114-ІХ (далі Закон), державне підприємство «Адміністрація морських портів України» (далі – ДП «АМПУ») до складу якого входять 16 філій (відокремлених підрозділів ДП «АМПУ» які не мають статусу юридичних осіб) є замовником.
Відповідно до статті 95 Цивільного кодексу України філією є відокремлений підрозділ юридичної особи, що розташований поза її місцезнаходженням та здійснює всі або частину її функцій. Філії не є юридичними особами. Вони наділяються майном юридичної особи, що їх створила, і діють на підставі затвердженого нею положення.
З огляду на викладене, філії не можуть від свого імені виступати замовником. Замовником може виступати саме юридична особа, яка здійснює закупівлю через уповноважений належним чином відокремлений підрозділ.
Таким чином, ДП «АМПУ» створено на кожній філії тендерний комітет та визначено уповноважених осіб з проведення спрощених закупівель, в т.ч. і в апараті управління ДП «АМПУ», з метою забезпечення ефективного безперервного функціонування роботи замовника та його підрозділів як єдиного цілого.
При цьому: пунктом 1 частини 10 статті 11 Закону передбачено, що уповноважена особа планує закупівлі та формує річний план закупівель в електронній системі закупівель; абзацом 12 пункту 1 частини 4 Розділу Х Закону передбачено, тендерний комітет планує закупівлі, складає та затверджує річний план закупівель.
Оскільки в ДП «АМПУ» створено 17 тендерних комітетів та визначено понад 20 уповноважених осіб з проведення спрощених закупівель, з метою недопущення уникнення проведення процедури відкритих торгів/спрощених закупівель або застосування Закону, звертаємось за наступними роз’ясненнями,
- чи має право замовник внутрішнім розпорядчим документом покласти функцію централізованого планування та формування річного плану закупівель в електронній системі закупівель на один з тендерних комітетів та на одну з уповноважених осіб з проведення спрощених закупівель?
- чи має можливість тендерний комітет та/або уповноважена особа, проводити процедури закупівель/спрощені процедури відповідно до річного плану закупівель, сформованого тендерним комітетом та/або уповноваженою особою з проведення спрощених закупівель, на яких внутрішнім розпорядчим документом покладено виконання функцій централізованого планування та формування річного плану закупівель в електронній системі закупівель?

Відповідь на запит 941/2020

Шановний користувачу, на Інформаційному ресурсі Уповноваженого органу з питань закупівель за посиланням https://www.me.gov.ua/InfoRez/DocumentsList?id=f2e30594-ba6c-420f-9c24-2a852415a884&tag=InforezKnowledgeDb&lang=uk-UA&fNum=31458, розміщено лист від 30.09.2016 № 3302-06/31458-07 “Щодо здійснення закупівель філіями та участі філій у процедурах закупівель”.

При цьому питання щодо консолідації потреб організації розглянуто у запиті 927/2020 за посиланням https://www.me.gov.ua/InfoRez/Details?id=e99fbcf4-2ac7-4765-9414-4ff8f4e05cb3&lang=uk-UA

Відповідь надано: Департаментом сфери публічних закупівель Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України
Теги: Планування закупівель Уповноважена особа
Чи була ця відповідь корисною для вас?
Так Ні
https://freegeoip.net/json