Міністерство економіки України

Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Меню

Запит від КCНЗСП "ДВУФК" ДОР"

Тема: Планування закупівель
Тема розширена: щодо визначення поняття "економія бюджетних коштів"
Суть питання: Комунальний спеціалізований навчальний заклад спортивного профілю «Дніпропетровське вище училище фізичної культури» Дніпропетровської обласної ради» (далі – Училище) являється замовником у розумінні п.9 ч.1 ст.1 Закону України «Про публічні закупівлі».
Відповідно до ч.7 ст.2 Закону України «Про публічні закупівлі» забороняється придбання товарів, робіт і послуг до/без проведення процедур, визначених цим Законом, та укладання договорів, які передбачають оплату замовником товарів, робіт і послуг до/без проведення процедур, визначених цим Законом. Замовник не має права ділити предмет закупівлі на частини з метою уникнення проведення процедури відкритих торгів або застосування цього Закону.
Таким чином, закупівля товарів, робіт і послуг здійснюється замовником з дотриманням вимог Закону, керуючись вартісними межами, встановленими у частині першій статті 2 Закону.
Під час здійснення закупівель у замовника наявні випадки економії бюджетних коштів, що виникають, в тому числі з причини застосування електронного аукціону, за результатами якого ціна пропозиції переможця закупівлі може зменшитися у порівнянні з очікуваною вартістю закупівлі.
З огляду на викладене, у замовника вивільняються кошти, які він не міг передбачити на початку року або на момент здійснення первинної закупівлі.
Уповноважений у сфері закупівель орган, листом від 14.09.2016 №3302-06/29640-06 роз’яснив, що предмет закупівлі товарів, робіт та послуг, які закуповуються за рахунок перерозподілу коштів, зекономлених внаслідок проведення процедур закупівель, вважається новим предметом договору.
При цьому, як Закон України «Про публічні закупівлі», так і лист колишнього Міністерства економічного розвитку і торгівлі України від 14.09.2016 №3302-06/29640-06 не розкривають поняття «економія коштів внаслідок проведення процедур закупівель».
Відповідно до п.12 ч.1 ст.8 Закону України «Про публічні закупівлі» однією з основних функцій Уповноваженого органу у сфері закупівель, яким на теперішній час являється Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України є надання узагальнених відповідей рекомендаційного характеру щодо застосування законодавства у сфері закупівель.
Враховуючи вищевикладене, Училище звертається з проханням надати узагальнену відповідь рекомендаційного характеру щодо наступного.
Чи може замовник вважати, що закупівля, наприклад послуг з технічного обслуговування здійснюється ним за рахунок зекономлених коштів, у разі, якщо сума очікуваної вартості такої закупівлі сформована з коштів, які вивільнилися за результатами застосування електронних аукціонів за іншими предметами закупівель товарів та послуг, що не стосуються послуг з технічного обслуговування, але, як і послуги з технічного обслуговування, закуповуються за рахунок асигнувань затверджених за тим же кодом економічної класифікації видатків?
Заздалегідь вдячні за вичерпну відповідь!
Додаткові матеріали:
Відповідь на запит 797/2019

Шановний користувачу, повідомляємо, що на Інформаційному ресурсі Уповноваженого органу з питань закупівель, за посиланням http://www.me.gov.ua/InfoRez/DocumentsList?id=f2e30594-ba6c-420f-9c24-2a852415a884&tag=InforezKnowledgeDb&lang=uk-UA&fNum=3302-06%2F29640-06  розміщено лист від 14.09.2016 № 3302-06/29640-06 "Щодо планування закупівель", який містить вичерпну відповідь щодо застосування законодавства у разі наявності коштів, які замовник об"єктивно не міг передбачити.

Відповідь надано: Департаментом сфери публічних закупівель Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України
Теги: Планування закупівель
Чи була ця відповідь корисною для вас?
Так Ні
https://freegeoip.net/json