Міністерство економіки України

Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Меню

Запит від Державне підприємство "Одеський нафтопереробний завод"

Тема: Переговорна процедура закупівлі
Суть питання: Повідомлення про намір укласти договір під час застосування переговорної процедури було оприлюднено через інформаційно-телекомунікаційну систему 16.01.2019. У повідомленні було вказано термін закупівлі послуги з фізичної охорони об'єкта з 29.01 по 31.12.2019 року. Однак, договір не був укладений 29.01.2019. Планується укладення договору з 19.02.2019. Тобто змінився період надання послуги (ні з 29.01.2019, а з 19.02.2019). У зв'язку з цим зменшується вартість послуги. Чи можна укласти договір на суму, яка менше, ніж було вказано в повідомленні про намір укласти договір під час застосування цієї переговорної процедури, але необхідно відмінити оголошену процедуру закупівлі та провести нову переговорну процедуру.
Відповідь на запит 133/2019

Шановний користувачу, повідомляємо, що Закон України “Про публічні закупівлі” (далі – Закон) установлює правові та економічні засади здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для забезпечення потреб держави та територіальної громади.

Відповідно до частини третьої статті 35 Закону за результатами проведених переговорів з учасником (учасниками) замовник приймає рішення про намір укласти договір. Повідомлення про намір укласти договір обов’язково безоплатно оприлюднюється на веб-порталі Уповноваженого органу протягом одного дня після прийняття рішення та повинно містити, зокрема ціну пропозиції.

Поряд з цим частиною четвертою статті 36 Закону встановлено, що умови договору про закупівлю не повинні відрізнятися від змісту тендерної пропозиції за результатами аукціону переможця процедури закупівлі або ціни пропозиції учасника у разі застосування переговорної процедури. Істотні умови договору про закупівлю не можуть змінюватися після його підписання до виконання зобов’язань сторонами в повному обсязі, крім випадків визначених частиною четвертою статті 36 Закону.

Водночас зміна істотних умов договору може здійснюватися сторонами після укладення такого договору, зокрема у випадку, передбаченому пунктом 1 частини четвертої статті 36 Закону у разі зменшення обсягів закупівлі.

При цьому повідомляємо, що на Інформаційному ресурсі Уповноваженого органу з питань закупівель, за посиланням http://www.me.gov.ua/InfoRez/DocumentsList?id=f2e30594-ba6c-420f-9c24-2a852415a884&tag=InforezKnowledgeDb&lang=uk-UA&fNum=34307 розміщено лист від 27.10.2016 № 3302-06/34307-06 “Щодо зміни істотних умов договору про закупівлю”, який містить вичерпну інформацію щодо зміни істотних умов договору про закупівлю.

Відповідь надано: Департаментом сфери публічних закупівель Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України
Теги: Переговорна процедура закупівлі
Чи була ця відповідь корисною для вас?
Так Ні
https://freegeoip.net/json