Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Меню

Запит від Управління майна та інвестицій ТМР

Тема: Відкриті торги
Суть питання: Відбулися відкриті торги на послуги з охорони. В складі тендерної пропозиції Учасник надав довідку та рішення облради про те, що дане комунальне підприємство припиняє свою діяльність шляхом перетворення в комунальну установу. Усі документи надані на комунальне підприємство. Чи маємо ми право розглядати пропозицію комунального підприємства, яке знаходиться в стані припинення (реорганізації у вигляді перетворення у комунальну установу)? Або є підстава для відхилення пропозиції комунального підприємства?
Відповідь на запит 1780/2020

Шановний користувачу, повідомляємо, що Закон України “Про публічні закупівлі” (в редакції Закону № 114-IX від 19.09.2019) визначає правові та економічні засади здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для забезпечення потреб держави, територіальних громад та об’єднаних територіальних громад.

Ураховуючи мету Закону, якою є забезпечення ефективного та прозорого здійснення закупівель, створення конкурентного середовища у сфері публічних закупівель, запобігання проявам корупції у цій сфері, розвиток добросовісної конкуренції, замовнику під час проведення процедури закупівлі необхідно дотримуватись принципів здійснення закупівель, закріплених у статті 5 Закону, не призводячи своїми діями до штучного та/або формального обмеження потенційного кола учасників.

Виходячи з пункту 31 частини першої статті 1 Закону тендерна документація розробляється та затверджується замовником.

Згідно з частиною першою статті 104 Цивільного кодексу України юридична особа припиняється в результаті реорганізації (злиття, приєднання, поділу, перетворення) або ліквідації. У разі реорганізації юридичних осіб майно, права та обов’язки переходять до правонаступників.

Поряд з цим перелік підстав для відхилення тендерних пропозицій визначений статтею 31 Закону.

Водночас будь-яке рішення приймається замовником самостійно.

 

Відповідь надано: Департаментом сфери публічних закупівель Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України
Чи була ця відповідь корисною для вас?
Так Ні
https://freegeoip.net/json