Міністерство економіки України

Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Меню

Запит від ПАТ “УКРТРАНСГАЗ”

Тема: Відкриті торги
Тема розширена: СТ27 ТА СТ22
Суть питання: Законом України «Про публічні закупівлі» ст27. Розкриття тендерних пропозицій, п.1 абз.1, та п.1 абз.2, передбачено 2 види розкриття тендерних пропозицій, а саме :
Абз.1: розкриття тендерних пропозицій… здійснюється автоматично електронною системою закупівель відразу після закінчення електронного аукціону.
Абз.2: електронною системою закупівель автоматично розкривається частина тендерної пропозиції…

Разом з тим, ЗУ «Про публічні закупівлі» ст22. Тендерна документація, передбачає п.2, п.п.10), що Замовник в тендерній документації повинен вказати строк протягом якого тендерні пропозиції вважаються дійсними… з дати розкриття тендерних пропозицій.
В такому разі Замовник розуміє що, керуючись ст.. 27 абз.1- дата розкриття є датою проведення аукціону, а керуючись ст.27 абз2 - датою розкриття є дата розкриття частини тендерної пропозиції на етапі попередньої кваліфікації учасників, враховуючи що в будь-якому разі тендерною документацією чітко визначено кінцевий строк подання пропозицій учасників та те що, починаючи з моменту розкриття пропозицій, вони повинні бути дійсними на визначений Замовником строк.
Прошу підтвердити вищезазначене розуміння процесу чи надати роз`яснення, щодо алгоритму чи тлумачення законодавчого підходу з цього приводу.
Відповідь на запит 42/2016

    Шановний користувачу, повідомляємо, що Закон України “Про публічні закупівлі” (далі - Закон) установлює правові та економічні засади здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для забезпечення потреб держави та територіальної громади.

   Ураховуючи вимоги пункту 29 частини першої статті 1 Закону, тендерна документація розробляється та затверджується замовником і повинна містити перелік складових, визначених частиною другою статті 22 Закону, зокрема строк, протягом якого тендерні пропозиції вважаються дійсними, але не менше ніж 90 днів з дати розкриття тендерних пропозицій.

   Щодо питання 1

   Відповідно до абзацу першого частини першої статті 27 Закону розкриття тендерних пропозицій з інформацією та документами, що підтверджують відповідність учасника кваліфікаційним критеріям, та інформацією і документами, що містять технічний опис предмета закупівлі, здійснюється автоматично електронною системою закупівель відразу після закінчення електронного аукціону. Перед початком електронного аукціону автоматично розкривається інформація про ціни/приведені ціни тендерних пропозицій.

    Таким чином, у разі якщо очікувана вартість закупівлі не перевищує суму для товарів і послуг – 133 тисячі євро; для робіт – 5150 тисяч євро розкриття тендерних пропозицій здійснюється у день проведення електронного аукціону.

   Щодо питання 2

   Відповідно до частини першої статті 27 Закону, зокрема у разі якщо оголошення про проведення процедури закупівлі оприлюднюється відповідно до положень частини четвертої статті 10 цього Закону у день і час закінчення строку подання тендерних пропозицій, зазначених в оголошенні про проведення процедури закупівлі, електронною системою закупівель автоматично розкривається частина тендерної пропозиції з інформацією та документами, що підтверджують відповідність учасника кваліфікаційним критеріям, та інформацією і документами, що містять технічний опис предмета закупівлі.

   При цьому відповідно до частини першої статті 25 Закону тендерна пропозиція подається в електронному вигляді через електронну систему закупівель. Документ з тендерною пропозицією подається в електронному вигляді шляхом заповнення електронних форм з окремими полями, де зазначається інформація про ціну, інші критерії оцінки (у разі їх встановлення замовником), інформація від учасника про його відповідність кваліфікаційним (кваліфікаційному) критеріям, вимогам, визначеним у статті 17 Закону і в тендерній документації, та завантаження необхідних документів, що вимагаються замовником у тендерній документації.

   Ураховуючи викладене, у разі якщо очікувана вартість закупівлі  перевищує суму для товарів і послуг – 133 тисячі євро; для робіт – 5150 тисяч євро, розкриття тендерних пропозицій частково здійснюється  у день і час закінчення строку подання тендерних пропозицій, а в цілому у день проведення електронного аукціону.

   Так, у разі якщо очікувана вартість закупівлі  перевищує суму для товарів і послуг – 133 тисячі євро; для робіт – 5150 тисяч євро, строк, протягом якого тендерні пропозиції вважаються дійсними повинен складати не менше ніж 90 днів з дати автоматичного розкриття частини тендерної пропозиції, тобто з дати закінчення строку подання тендерних пропозицій.

 

Відповідь надано: Департаментом сфери публічних закупівель Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України
Теги: Відкриті торги Розкриття тендерних пропозицій Тендерна документація
Чи була ця відповідь корисною для вас?
Так Ні
https://freegeoip.net/json