Підписка на новини

E-mail
Роздрукувати Консультації
Запит від Комунальне підприємство Екосервіс Калуської міської ради
Тема: Зміна істотних умов договору
Суть питання: Доброго дня. Підкажіть будь ласка чи необхідно у разі зміни ціни (за одиницю товару) у бік зменшення, цінову довідку з торогово-промислової палати або органів статистики.
Якщо вартість за одиницю товару зменшиться, то зменшиться і загальна вартість договору. Тому відповідно, якщо вносити зміни до договору на підставі п.5 ч.5 ст.41 ЗУ "Про публічні закупівлі" зменшиться його загальна вартість (зменшиться річний план) чи не буде це порушенням Закону?
Відповідь на запит 1002/2020

Шановний користувачу, повідомляємо, що Закон України “Про публічні закупівлі” (в редакції Закону № 114-IX від 19.09.2019) визначає правові та економічні засади здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для забезпечення потреб держави, територіальних громад та об’єднаних територіальних громад.

Щодо питання 1

Відповідно до пункту 5 частини п’ятої статті 41 Закону істотні умови договору про закупівлю не можуть змінюватися після його підписання до виконання зобов’язань сторонами в повному обсязі, крім випадку погодження зміни ціни в договорі про закупівлю в бік зменшення (без зміни кількості (обсягу) та якості товарів, робіт і послуг), у тому числі у разі коливання ціни товару на ринку.

Сторони договору про закупівлю можуть внести зміни до договору у разі узгодженої ціни в бік зменшення без зміни кількості (обсягу) та якості товарів, робіт та послуг, у тому числі за одиницю товару.

У свою чергу, сума договору про закупівлю зменшується пропорційно узгодженому зменшенню ціни, у тому числі у разі зменшення ціни за одиницю товару.

При цьому внесення змін до договору має бути обґрунтованим та документально підтвердженим.

Поряд з цим замовник самостійно приймає рішення щодо такого обґрунтування та документального підтвердження. 

Щодо питання 2

Згідно з частиною першою статті 4 Закону планування закупівель здійснюється на підставі наявної потреби у закупівлі товарів, робіт і послуг. Заплановані закупівлі включаються до річного плану закупівель.

Водночас частиною першою статті 4 Закону передбачена можливість внесення змін до річного плану закупівель. При цьому форма внесення змін до річного плану закупівель, періодичність і характер таких змін законодавством не визначені та не обмежені.

Замовник вносить зміни до річного плану закупівель відповідно до наявного фінансування, потреби у товарах, роботах, послугах тощо, до здійснення відповідної закупівлі та не коригує річний план закупівель у разі зміни ціни договору про закупівлю.

Відповідь надано: Департаментом сфери публічних закупівель Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України
Теги: Зміна істотних умов
Чи була ця відповідь корисною для вас?
Так Ні
Опитування

Оцініть діяльність Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства

Результати опитування

До списку голосувань

http://freegeoip.net/json