Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
Меню
Консультації
Запит від ФОП Вантік Наталія Миколаївна
Тема: Планування закупівель
Тема розширена: Вимоги до застосування п.6 ч.7 ст.3 ЗУ "Про публічні закупівлі"
Суть питання: У відповідності до п.6 ч.7 ст.3 ЗУ "Про публічні закупівлі" підставами для звітування замість спрощеної закупівлі є здійснення закупівлі послуг з адвокатської діяльності.
Замовник- юридична особа, що відповідає ознакам п.3 ч.1 ст.2 ЗУ "Про публічні закупівлі", має намір укласти договір про надання послуг з адвокатської діяльності на суму, що не перевищує 200 тис на рік.
1. Чи існує заборона укладення прямого договору без використання електронної системи закупівель, за умови наступного оприлюднення в єлектронній системі відповідно до ст.10 ЗУ "Про публічні закупівлі" звіту про договір про закупівлю?
2. Чи необхідно адвокату для укладання такого договору реєструватись на сайті ПРОЗОРО?
3. Чи існують додаткові вимоги до договору, крім передбачених ЦК, ЗУ "Про адвокатуру та адвокатську діяльність", та зазначення у тексті договору ДК 021-2015-79110000-8 (послуги з юридичного консультування та юридичного представництва)?
Відповідь на запит 1259/2020

Шановний користувачу, повідомляємо, що Закон України “Про публічні закупівлі” (в редакції Закону № 114-IX від 19.09.2019) (далі – Закон) визначає правові та економічні засади здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для забезпечення потреб держави, територіальних громад та об’єднаних територіальних громад.

Щодо питання 1

Повідомляємо, що на Інформаційному ресурсі Уповноваженого органу з питань закупівель за посиланням https://www.me.gov.ua/InfoRez/DocumentsList?id=f2e30594-ba6c-420f-9c24-2a852415a884&tag=InforezKnowledgeDb&lang=uk-UA&fNum=3304-04%2F28729-06, розміщено лист від 05.05.2020 № 3304-04/28729-06 "Щодо спрощених закупівель".

Отже, частиною сьомою статті 3 Закону визначено перелік випадків у разі яких, придбання замовником товарів, робіт і послуг, вартість яких дорівнює або перевищує 50 тисяч гривень та є меншою за вартість, що встановлена у пунктах 1 та 2 частини першої цієї статті, здійснюється без застосування порядку проведення спрощених закупівель, зокрема якщо здійснюється закупівля послуг з адвокатської діяльності.

При  цьому  рішення щодо придбання товарів, робіт та послуг без застосування проведення спрощених закупівель приймається замовником самостійно.

Щодо питання 2

Перелік інформації, яку повинен містити звіт про договір про закупівлю, укладений без використання електронної системи закупівель, визначений частиною третьою статті 3 Закону.

Так, в звіті про договір про закупівлю, укладений без використання електронної системи закупівель, зокрема зазначається інформація про постачальника товарів, виконавця робіт чи надавача послуг, з яким укладено договір про закупівлю (пункти 3, 4 та 5 частини третьої статті 3 Закону).

Таким чином, під час оприлюднення звіту про договір про закупівлю, укладений без використання електронної системи закупівель, замовник вносить в систему інформацію про постачальника товарів, виконавця робіт чи надавача послуг, з яким укладено договір. При цьому реєстрація в системі такого постачальника товарів, виконавця робіт чи надавача послуг Законом не передбачена.

Щодо питання 3

Договірні відносини, що виникають при укладенні та виконанні договору, який не є договором про закупівлю у розумінні Закону, не є предметом регулювання Закону та регулюється зокрема Цивільним та Господарським кодексами України.

При цьому відповідно до статті 628 Цивільного кодексу України зміст договору становлять умови (пункти), визначені на розсуд сторін і погоджені ними, та умови, які є обов'язковими відповідно до актів цивільного законодавства.

Відповідь надано: Департаментом сфери публічних закупівель Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України
Теги: Договір про закупівлю Планування закупівель
Чи була ця відповідь корисною для вас? Так Ні
Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2