Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Меню
Консультації з питань публічних закупівель
Запит від Колодяжний Дмитро Петрович
Тема: Інше
Тема розширена: Тлумачення поняття "послуги портів", передбаченого п. 7) ч. 2. ст. 2 ЗУ "Про публічні закупівлі"
Суть питання: Згідно з п. 7) ч. 2. ст. 2 ЗУ "Про публічні закупівлі", до переліку видів діяльність в окремих сферах господарювання, здійснення яких суб’єктом господарювання відносить останнього до категорії замовників, відповідно до п. 4 ч.1 ст. 2 цього Закону, серед іншого, відноситься діяльність з "надання послуг портів".
Прошу надати роз’яснення з приводу наступних питань:
- які саме конкретні види діяльності охоплюються поняттям «надання послуг портів» в розумінні ЗУ «Про публічні закупівлі»?
- чи охоплюється поняттям «надання послуг портів» діяльність суб’єкта господарювання щодо перевалки вантажів на території морського порту (зокрема, щодо розкредитування вагонів на залізничній станції на території порту, приймання вагонів на власні під’їзні колії, приймання вантажів з автомобільного транспорту, розвантажування залізничних вагонів із вантажем, зважування вантажів, відвантажування вантажів на судна, завантаження вантажів в контейнери)?
Відповідь на запит 157/2021

Шановний користувачу, повідомляємо, що Закон України “Про публічні закупівлі” (в редакції Закону № 114-IX від 19.09.2019) визначає правові та економічні засади здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для забезпечення потреб держави, територіальних громад та об’єднаних територіальних громад.

Поряд з цим питання щодо замовників, які здійснюють діяльність в окремих сферах господарювання містяться в листі від 04.06.2020 № 3304-04/34929-06 “Щодо замовників, які здійснюють діяльність в окремих сферах господарювання”, розміщеному на Інформаційному ресурсі Уповноваженого органу за посиланням:

https://www.me.gov.ua/InfoRez/DocumentsList?id=f2e30594-ba6c-420f-9c24-2a852415a884&tag=InforezKnowledgeDb&lang=uk-UA&fNum=3304-04%2F34929-0

У свою чергу, згідно статті 2 Закону до замовників, які здійснюють закупівлі відповідно до цього Закону, належать юридичні особи та/або суб’єкти господарювання, які здійснюють діяльність в одній або декількох окремих сферах господарювання, визначених частиною другою цієї статті, та відповідають хоча б одній з ознак, наведених в цьому пункті. 

Для цілей пункту 4 частини першої цієї статті Закону діяльність в окремих сферах господарювання - діяльність, що здійснюється в одній або декількох із таких сфер, зокрема надання послуг автостанцій, портів, аеропортів, послуг з аеронавігаційного обслуговування польотів повітряних суден.

Таким чином, у разі якщо суб"єкт є замовником у розумінні цього Закону, закупівлі   мають здійснюватись з дотриманням вимог Закону, керуючись вартісними межами, встановленими пунктом 2 частини першої статті 3 Закону.

При цьому, оскільки Мінінфраструктури є головним органом у системі центральних органів виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сферах зокрема морського та річкового транспорту, розвитку, будівництва, реконструкції та модернізації інфраструктури морського та річкового транспорту, навігаційно-гідрографічного забезпечення судноплавства, торговельного мореплавства, з питань безпеки на морському та річковому транспорті тощо, пропонуємо додатково звернутись до вказаного органу влади.

Відповідь надано: Департаментом сфери публічних закупівель Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України
Теги: Замовник процедури закупівлі
Чи була ця відповідь корисною для вас? Так Ні
Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2