Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Меню
Консультації з питань публічних закупівель
Запит від Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю
Тема: Відкриті торги
Тема розширена: Правомірність вимоги про усунення невідповідності
Суть питання: При розгляді тендерної пропозиції Учасника закупівлі було виявлено невідповідність у розрахунку ціни тендерної пропозиції. А саме: закупівля передбачає обсяг послуг 8820 см квадратних друкованої площі. Учасник вказав вартість 1 см квадратного 17 грн. А загальну суму закупівлі 150 000 грн. (хоча. виходячи з розрахунку мав би вказати 8820*17=149940 грн.). 1. Чи правомірною буде вимога про усунення невідповідності протягом 24 годин, яка в результаті призведе до зменшення ціни пропозиції?
Відповідь на запит 51/2023
Шановний користувачу, повідомляємо, що відносини у сфері публічних закупівель регулюються Законом України “Про публічні закупівлі” (далі – Закон), який визначає правові та економічні засади здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для забезпечення потреб держави, територіальних громад та об’єднаних територіальних громад.
З 19.10.2022 на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, замовники, що зобов’язані здійснювати публічні закупівлі товарів, робіт і послуг відповідно до Закону, проводять закупівлі відповідно до Закону з урахуванням Особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України “Про публічні закупівлі”, на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 12.10.2022 № 1178 (із змінами) (далі – постанова № 1178, Особливості).
Відповідно до пунку 18 Особливостей умови договору про закупівлю не повинні відрізнятися від змісту тендерної пропозиції за результатами електронного аукціону переможця процедури закупівлі, крім випадків: визначення грошового еквівалента зобов’язання в іноземній валюті; перерахунку ціни за результатами електронного аукціону в бік зменшення ціни тендерної пропозиції учасника без зменшення обсягів закупівлі; перерахунку ціни та обсягів товарів за результатами електронного аукціону в бік зменшення за умови необхідності приведення обсягів товарів до кратності упаковки.
При цьому зазначаємо, що питання стосовно внесення змін до пункту 18 Особливостей міститься в запиті № 22/2023, розміщеному на інформаційному ресурсі Уповноваженого органу за посиланням: https://www.me.gov.ua/InfoRez/Details?id=71e84029-1263-4d12-9db7-9d36ef03c06a&lang=uk-UA


Відповідь надано: Департаментом сфери публічних закупівель Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України
Теги: Особливості закупівель
Чи була ця відповідь корисною для вас? Так Ні
Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2