Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Меню

Запит від Квач Валерія Юріївна

Тема: Інше
Тема розширена: Чи сумуються за кодом ДК закупівлі проведені до введення воєнного стану та після?
Суть питання: Чи сумуються за кодом ДК закупівлі проведені до введення воєнного стану та після? Зокрема, до введення воєнного стану замовником оприлюденого річний план та звіт про договір (закупівля без використання електронної системи) за кодом ДК 5011 на суму 46 тис. грн. Наразі, після ведення воєнного стану, є потреба здійснити закупівлю за кодом ДК 5011 на суму 9 тис. грн. Як має вчинити Замовник: оприлюднити річний план та звіт на 9 тис. грн. чи оприлюднити звіт з договором без плану, керуючись постановою 169 (оскільки обидві закупівлі перетнуть межу у 50 тис. грн.)?
Відповідь на запит 261/2022

Шановний користувачу, повідомляємо, що питання здійснення закупівель в умовах воєнного стану міститься в листах від 04.03.2022 № 3304-04/9225-06 “Щодо здійснення закупівель у період воєнного стану” та від 09.03.2022 № 3304-04/9472-06 "Щодо змін, внесених до порядку закупівель у період воєнного стану", розміщених на інформаційному ресурсі Уповноваженого органу з питань закупівель за покликанням: 

https://www.me.gov.ua/InfoRez/DocumentsList?id=f2e30594-ba6c-420f-9c24-2a852415a884&tag=InforezKnowledgeDb&lang=uk-UA&fNum=№ 3304-04_9225-06

https://www.me.gov.ua/InfoRez/DocumentsList?id=f2e30594-ba6c-420f-9c24-2a852415a884&tag=InforezKnowledgeDb&lang=uk-UA&fNum=9472

Предмет закупівлі визначається замовником відповідно до порядку визначення предмета закупівлі, затвердженого наказом Мінекономіки від 15.04.2020 № 708. При цьому вартість закупівлі визначається на момент її здійснення, виходячи з наявної поточної потреби. Звертаємо увагу, що такі закупівлі не включаються до річного плану закупівель.

Разом з тим зазначаємо, що ураховуючи частину другу статті 19 Конституції України, та відповідно до норм Закону, Положення про  Міністерство економіки України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20.08.2014 № 459 (зі змінами), до компетенції Мінекономіки як Уповноваженого органу не належить визначення правомірності дій замовників в конкретних випадках. 

Відповідь надано: Департаментом сфери публічних закупівель Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України
Теги: Планування закупівель
Чи була ця відповідь корисною для вас?
Так Ні
https://freegeoip.net/json