Меню

Запит від Товариство з обмеженою відповідальністю "ОКТАВА КІБЕРЗАХИСТ"

Тема: Тендерна документація
Суть питання: Замовник торгів в рамках процедури державних закупівель визнав переможцем учасника, який в свой тендерній пропозиції вказав, що надання надання послуг з інформатизації та користування потужностями обробки та зберігання даних у сфері інформатизації здійснюватиметься із залученням субпідрядників. При цьому, в тендерній документації Замовника вказано, що надання послуг з інформатизації та користування потужностями обробки та зберігання даних у сфері інформатизації здійснюється силами та засобами Учасника. Виникає питання, - чи мав право Замовник визнати переможцем торгів учасника, який у своїй тенденрній пропозиції вказав, що надання вищевказаних послуг буде здійснюватися із залученням субпідрядників якщо у тендерній документації Замовника вказано, що надання послуг здійснюється силами та засобами Учасника?
Відповідь на запит 364/2020

Шановний користувачу, повідомляємо, що Закон України “Про публічні закупівлі” (далі – Закон) установлює правові та економічні засади здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для забезпечення потреб держави та територіальної громади.

Ураховуючи вимоги пункту 29 частини першої статті 1 Закону, тендерна документація розробляється та затверджується замовником і повинна містити перелік складових, визначених частиною другою статті 22 Закону. При цьому згідно з частиною другою статті 22 Закону тендерна документація повинна зокрема містити інструкцію з підготовки тендерних пропозицій.

Водночас відповідно до пункту 30 частини першої статті 1 Закону тендерна пропозиція − це пропозиція щодо предмету закупівлі або його частини (лота), яку учасник подає замовнику відповідно до вимог тендерної документації.

У свою чергу, перелік підстав для відхилення тендерних пропозицій визначений статтею 30 Закону. Так, згідно з пунктом 4 частини першої статті 30 Закону замовник відхиляє тендерну пропозицію в разі якщо тендерна пропозиція не відповідає умовам тендерної документації.

При цьому відхилення тендерної пропозиції за наявності підстав, визначених статтею 30 Закону, є обов’язком, а не правом замовника.

Разом з тим згідно з частиною другою статті 38 Закону за порушення вимог, установлених цим Законом в частині прийнятих рішень, вибору і застосування процедур закупівлі, відповідальність несуть члени тендерного комітету або уповноважена особа (особи) персонально.

Відповідь надано: Департаментом сфери публічних закупівель Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України
Теги: Розгляд тендерних пропозицій Тендерна документація
Чи була ця відповідь корисною для вас?
Так Ні
https://freegeoip.net/json