Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Меню

Запит від Станичненська сільська рада

Тема: Відкриті торги
Суть питання: Добрий день. Підскажіть, будь-ласка, після відміни торгів, коли можно знову розпичинати відкриті торги
Відповідь на запит 1579/2020

Шановний користувачу, повідомляємо, що Закон України “Про публічні закупівлі” (в редакції Закону № 114-IX від 19.09.2019) визначає правові та економічні засади здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для забезпечення потреб держави, територіальних громад та об’єднаних територіальних громад.

Згідно з частиною першою статті 4 Закону закупівля здійснюється відповідно до річного плану.

При цьому частиною першою статті 4 Закону передбачена можливість внесення змін до річного плану закупівель.

Перелік інформації, яка повинна міститися в річному плані визначено частиною другою статті 4 Закону.

Так, оскільки відповідно до статті 4 Закону закупівля здійснюється відповідно до річного плану, складання річного плану та внесення до нього змін (в тому числі орієнтовного початку проведення закупівлі, очікуваної вартості тощо) є передумовою здійснення закупівель, визначених Законом та передує їх проведенню.

Разом з тим Закон не містить обмежень щодо здійснення закупівель товарів, робіт або послуг за тим самим предметом закупівлі повторно у разі виникнення потреби протягом поточного року.

Ураховуючи викладене, у разі відміни торгів та виникнення необхідності придбання товарів, робіт та послуг замовник здійснює закупівлю після дій, вчинених згідно статті 4 Закону шляхом внесення відповідних змін до річного плану закупівель.

Відповідь надано: Департаментом сфери публічних закупівель Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України
Теги: Планування закупівель
Чи була ця відповідь корисною для вас?
Так Ні
https://freegeoip.net/json