Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Меню

Запит від ф/о

Тема: Зміна істотних умов договору
Тема розширена: Виправлення помилки в істотних умовах укладеного і оприлюдненого договору
Суть питання: За результатами аукціону визначено переможця з остаточною пропозицією 19990 (дев'ятнадцять тисяч дев'ятсот дев'яносто) грн 00 коп. Договір про закупівлю підготовлено, підписано сторонами, та завантажено на сервіс публічних закупівель. Після чого пізніше однією із сторін було виявлено помилку в договорі, а саме: в розділі "Ціна договору" помилково вказана сума 19900 (дев'ятнадцять тисяч дев'ятсот) грн. 00 коп. (а не 19990 грн. 00 коп. як було визначено за результатами аукціону), тобто на 90 гривень менше, ніж у остаточній пропозиції учасника аукціону, з яким і було укладено договір. Аналогічну помилку допущено у Додатку 1 до Договору "Протокол погодження договірної ціни".
Чи можливо виправити дану помилку, внесши зміни до Договору шляхом укладення додаткової угоди між сторонами або якимось іншим чином, наприклад, завантаженням виправленого договору? Договір вже зареєстрований у Казначействі.
Відповідь на запит 1038/2019

Шановний користувачу, повідомляємо, що Закон України “Про публічні закупівлі” (далі – Закон) установлює правові та економічні засади здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для забезпечення потреб держави та територіальної громади.

У разі проведення замовником відбору постачальника товару (товарів), надавача послуги (послуг) та виконавця робіт з використанням системи під час здійснення закупівель товарів, робіт і послуг, вартість яких є меншою за вартість, що встановлена в абзацах другому і третьому  частини першої статті 2 Закону, застосовується “Інструкція про порядок використання електронної системи закупівель, вартість яких є меншою за вартість, що встановлена в абзацах другому і третьому частини першої статті 2 Закону України “Про публічні закупівлі”” (далі - Інструкція), яка затверджена наказом ДП “ПРОЗОРРО” від 19.03.2019 № 10.

Договірні відносини, що виникають при укладенні та виконанні договору між замовником та учасником закупівлі товарів, робіт і послуг, вартість яких є меншою за вартість, що встановлена в абзацах другому і третьому  частини першої статті 2 Закону, не є предметом регулювання Закону та Інструкції. Норми Закону щодо випадків зміни істотних умов договору, визначених у частині четвертій статті 36 Закону, не поширюються на договір, який укладений без застосування процедур закупівель, визначених Законом.

Так, договірні відносини регулюються, зокрема Цивільним та Господарським кодексами України. Підстави та порядок зміни договору визначені статтею 651 Цивільного кодексу України та статтею 188 Господарського кодексу України.

Відповідь надано: Департаментом сфери публічних закупівель Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України
Теги: Звіт про укладені договори
Чи була ця відповідь корисною для вас?
Так Ні
https://freegeoip.net/json