Меню

Запит від Харківська державна наукова бібліотека ім. В.Г.Короленка

Тема: Переговорна процедура закупівлі
Суть питання: Доброго дня! Ми проводили переговорну процедуру закупівлі. В Річному плані указали орієнтований початок проведення процедури закупівлі - серпень 2018р. Нами були складені протоколи ТК та проведені переговори у серпні з учасником затверджені протоколом. У вересні ми прийняли Рішення про намір укласти договір і уклали договір з учасником. В звіті про результати проведення процедури закупівлі дати указані вереснем. Але Державна казначейська служба не бажає пропускати договір так, як місяці у річному плані та у звіті про результати проведення процедури закупівлі різні. Яким чином нам діяти? якщо ми в річному плані змінемо орієнтований початок проведення процедури закупівлі з серпня на вересень, чи не буде це помилкою, адже у нас є протоколи серпнем? Яку дату в річному плані ліпше указувати?
Відповідь на запит 814/2018

Шановний користувачу, повідомляємо, що Закон України “Про публічні закупівлі” (далі – Закон) установлює правові та економічні засади здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для забезпечення потреб держави та територіальної громади.

Відповідно до частини першої статті 4 Закону закупівля здійснюється відповідно до річного плану. Річний план, додаток до річного плану та зміни до них безоплатно оприлюднюються на веб-порталі Уповноваженого органу з питань закупівель протягом п’яти днів з дня їх затвердження.

На виконання вимог пункту 11 частини першої статті 8 Закону форми документів у сфері публічних закупівель затверджені наказом Мінекономрозитку від 22.03.2016 № 490 “Про затвердження форм документів у сфері публічних закупівель” (далі – Наказ).

Виходячи зі змісту пункту 2 Наказу формами документів у сфері публічних закупівель затверджено обов'язкові поля, що заповнюються замовником в електронній системі закупівель (далі – система) шляхом унесення в них наявної інформації.

При цьому при складанні річного плану замовник заповнює відповідне поле “Орієнтовний початок проведення процедури закупівлі” шляхом внесення місяця року, в якому замовник планує розпочати відповідну процедуру закупівлі.

Таким чином, складання річного плану та внесення до нього змін (в тому числі орієнтовного початку проведення процедури закупівлі) є передумовою здійснення процедур закупівель, визначених Законом та передує їх проведенню.

Поряд з цим питання технічної реалізації в електронній системі закупівель внесення змін до річного плану закупівель (додатку до річного плану) розглянуто у запиті 751/2017, розміщеному на Інформаційному ресурсі Уповноваженого органу з питань закупівель за посиланням http://www.me.gov.ua/InfoRez/Details?id=ad729515-ce77-4a29-9d8f-ab928be6bd3b&lang=uk-UA. Питання визначення початку проведення переговорної процедури закупівлі розглянуто у запиті 131/2017 розміщеному на Інформаційному ресурсі Уповноваженого органу з питань закупівель за посиланням http://www.me.gov.ua/InfoRez/Details?id=0eb93469-1989-4d66-b2aa-8596c6d71c8b&lang=uk-UA.

Варто також зазначити, що відповідно до Наказу форма звіту про результати проведення процедури закупівлі заповнюється електронною системою закупівель автоматично та не містить поля “Орієнтовний початок проведення процедури закупівлі”.

Відповідь надано: Департаментом сфери публічних закупівель Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України
Теги: Оприлюднення інформації про закупівлю Планування закупівель
Чи була ця відповідь корисною для вас?
Так Ні
https://freegeoip.net/json