Міністерство економіки України

Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Меню

Запит від АТ "Укргазвидобування"

Тема: Інше
Тема розширена: Щодо постанов 1260 та 1261
Суть питання: Доброго дня колеги.
Просимо надати коментар щодо змін внесених постановами 1261 від 11.11.22 та 1260 від 09.11.22р. Тобто, нами як замовником, з урахуванням вказаного в постановах вбачається, що всі товари з постанови №224 від 09.11.2020р. закуповуються без сплати ввізного мита, ПДВ, та не застосовується вимоги законодавства про локалізацію.
Але наші потенційні учасники мають інше бачення даних постанов і трактують наступне:
1. Вказані товари в постанові 224 закуповуються без сплати ввізного мита, ПДВ й вимоги про локалізацію лише для товарів/робіт та послуг в рамках боротьбі з COVID-19, а не будь-якого замовника.
Просимо надати коментар щодо вищезазначеного, так як товар є критичними для компанії та держави в цілому, а дане непорозуміння приводять до затримки з постачання.
Дякую.
Відповідь на запит 1166/2022
Шановний користувачу, повідомляємо, що Закон України “Про публічні закупівлі”  визначає правові та економічні засади здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для забезпечення потреб держави, територіальних громад та об’єднаних територіальних громад.
З 19.10.2022 на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, замовники, що зобов’язані здійснювати публічні закупівлі товарів, робіт і послуг відповідно до Закону, проводять закупівлі відповідно до Закону та з урахуванням особливостей, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 12 жовтня 2022 року № 1178 (далі – Особливості).
Водночас 12.11.2022 набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2022 року № 1261 “Про внесення змін до пункту 3 особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України “Про публічні закупівлі”, на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування”, якою внесено зміни до пункту 3 Особливостей, які передбачають випадок, у разі якого замовники не застосовують положення пункту 6-1 розділу X “Прикінцеві та перехідні положення” Закону.
Так, виходячи з положень абзацу четвертого пункту 3 Особливостей зі змінами, вимоги щодо ступеня локалізації виробництва не застосовуються замовниками у разі здійснення закупівлі товару, який наведено у переліку товарів, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 20 березня 2020 року № 224 “Про затвердження переліку товарів (у тому числі лікарських засобів, медичних виробів та/або медичного обладнання), необхідних для виконання заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню, локалізацію та ліквідацію спалахів, епідемій та пандемій гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, операції з ввезення яких на митну територію України та/або операції з постачання яких на митній території України звільняються від оподаткування податком на додану вартість та які звільняються від сплати ввізного мита”.
Таким чином, предметом регулювання абзацу четвертого пункту 3 Особливостей визначено саме перелік товарів, закупівля яких здійснюється без застосування положень пункту 61 розділу X “Прикінцеві та перехідні положення” Закону.
Відповідь надано: Департаментом сфери публічних закупівель Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України
Теги: Особливості закупівель Локалізація
Чи була ця відповідь корисною для вас?
Так Ні
https://freegeoip.net/json