Меню

Запит від Товариство з обмеженою відповідальністю "ТРІГО"

Тема: Зміна істотних умов договору
Тема розширена: Зміна ціни за одиницю товарів не більше ніж на 10 %
Суть питання: Згідно з п. 2 ч. 4 ст. 36 Закону України "Про публічні закупівлі" істотні умови договору про закупівлю не можуть змінюватись після його підписання до повного виконання, крім випадку зміни ціни за одиницю товару не більше ніж на 10 % у разі коливання ціни такого товару на ринку за умови, що зазначена зміна не призведе до збільшення суми, визначеної в договорі.
Водночас внесення таких змін до договору має бути обгрунтованим та документально підтвердженим.
Проте, жодним нормативно-правовим актом не визначено перелік органів, установ, організацій, які уповноважені надавати відповідну інформацію щодо коливання ціни товару на ринку не визначено.
На практиці ми стикнулись з ситуацією коли ціна на певний товар зазнала суттєвого коливання в бік збільшення, проте, статичні дані щодо середніх споживчих цін на товари певної узагальненої категорії, інформацію про які ведуть органи Держастату України, не відображають такого коливання.
Ми звернулись до відділення Торгово-промислової палати у своєму регіоні, проте, вони не змогли надати потрібну інформацію, оскільки не здійснювали моніторинг цін на такий товар станом на дату укладання договору про закупівлю, що унеможливило підтвердити коливання ціни товару на ринку.
Довелось звернутись до однієї з Товарних бірж, яка мала у своєму розпорядженні потрібну інформацію та надала відповідну довідку про ринкову вартість товарів. При цьому, товарна біржа мала відповідний сертифікат суб'єкта оціночної діяльності і свідоцтво про реєстрацію в Державному реєстрі оцінювачів, які дозволяють їй проводити оцінку майна і майнових прав.
Проте, замовник відмовився вносити відповідні зміни до договору, мотивуючи відмову тим, що Товарна біржа не є уповноваженим органом, який має право надавати відповідну інформацію щодо коливання ціни товару на ринку. Насамперед, відмова пов'язана з тим, що Державна аудиторська служба (фінінспекція), яка здійснює перевірки замовників щодо правомірності витрати бюджетних коштів, в якості уповноважених органів, установ, організацій, що мають право надавати відповідну інформацію щодо коливання ціни товару на ринку, приймає підвтерджуючі документи лише органів Держстату України та відповідних регіональних установ Торгово-промислової палати.
Виникає питання щодо переліку органів, установ, організацій, які уповноважені надавати відповідну інформацію щодо коливання ціни товару на ринку. І чи може бути Товарна біржа установою, яка має такі повноваження?
Відповідь на запит 488/2018

Шановний користувачу, повідомляємо, що відповідь на питання міститься в листі від 27.10.2016 № 3302-06/34307-06 "Щодо зміни істотних умов договору про закупівлю", розміщеному на Інформаційному ресурсі Уповноваженого органу з питань публічних закупівель за посиланням http://www.me.gov.ua/InfoRez/DocumentsList?lang=uk-UA&id=f2e30594-ba6c-420f-9c24-2a852415a884&tag=InforezKnowledgeDb&pageNumber=6&fCtx=inName&fSort=date&fSdir=desc

Відповідь надано: Департаментом сфери публічних закупівель Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України
Теги: Зміна істотних умов
Чи була ця відповідь корисною для вас?
Так Ні
https://freegeoip.net/json