Міністерство економіки України

Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Меню

Запит від ДП "НАЕК "Енергоатом"

Тема: Конкурентний діалог
Суть питання: Розділ V Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про публічні закупівлі» та деяких інших законодавчих актів України щодо вдосконалення публічних закупівель» від 19.09.2019 № 114-IX (далі – Закон) регламентує порядок проведення конкурентного діалогу.
Після розгляду тендерних пропозицій учасників на відповідність вимогам, установленим у тендерній документації для першого етапу конкурентного діалогу, Замовник проводить переговори з учасниками процедури закупівлі, тендерні пропозиції яких не було відхилено. Відповідно до абз. 8 ч. 2 ст. 35 Закону під час переговорів можуть бути обговорені всі аспекти закупівлі, разом з тим згідно з абз. 9 ч. 2 ст. 35 Закону не підлягають обговоренню мінімальні вимоги до предмета закупівлі.
Просимо надати роз’яснення, що слід розуміти під «мінімальними вимогами до предмета закупівлі»?
Відповідь на запит 90/2020

Шановний користувачу, повідомляємо, що Закон України “Про внесення змін до Закону України “Про публічні закупівлі” та деяких інших законодавчих актів України щодо вдосконалення публічних закупівель” від 19 вересня 2019 року № 114-ІХ (далі – нова редакція Закону) набрав чинності з 20 жовтня 2019 року та  вводиться в дію з 19 квітня 2020 року.

Так, статтею 35 нової редакції Закону передбачається, що під час проведення конкурентного діалогу, на першому етапі, у тендерній документації зазначаються, зокрема мінімальні вимоги до предмета закупівлі, що не підлягатимуть переговорам. Водночас замовник проводить переговори з кожним учасником процедури закупівлі окремо, а також додатково можуть проводитися спільні зустрічі з усіма учасниками. Під час переговорів можуть бути обговорені всі аспекти закупівлі з метою визначення засобів та рішення щодо робіт або послуг, що планується закупити. Замовник під час переговорів не має права застосовувати дискримінаційний підхід до різних учасників процедури закупівлі та розкривати іншим учасникам запропоновані рішення або іншу конфіденційну інформацію, отриману від учасника процедури закупівлі, який бере участь у переговорах, без його згоди. При цьому не підлягають обговоренню мінімальні вимоги до предмета закупівлі та критерії оцінки.

Ураховуючи, що перелік мінімальних вимог законодавством не визначений та не обмежений, такі вимоги до предмета закупівлі визначаються самостійно замовником та встановлюються у тендерній документації. 

Відповідь надано: Департаментом сфери публічних закупівель Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України
Теги: Конкурентний діалог
Чи була ця відповідь корисною для вас?
Так Ні
https://freegeoip.net/json