Міністерство економіки України

Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Меню

Запит від КОМУНАЛЬНИЙ ЗАКЛАД «ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ФАХОВИЙ КОЛЕДЖ СПОРТУ» ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ РАДИ»

Тема: Тендерний комітет або уповноважена особа
Тема розширена: щодо тестування уповноважених осіб
Суть питання: КОМУНАЛЬНИЙ ЗАКЛАД «ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ФАХОВИЙ КОЛЕДЖ СПОРТУ» ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ РАДИ» (далі – Коледж, заклад) являється замовником у розумінні п.3 ч.1 ст.2 Закону України «Про публічні закупівлі».
Відповідно до ч.8 ст.11 Закону України «Про публічні закупівлі» уповноважена особа для здійснення своїх функцій, визначених цим Законом, підтверджує свій рівень володіння необхідними (базовими) знаннями у сфері публічних закупівель на веб-порталі Уповноваженого органу шляхом проходження безкоштовного тестування. Порядок організації тестування уповноважених осіб визначається Уповноваженим органом.
Згідно з ч.4 розділу X Прикінцеві та перехідні положення Закону України «Про публічні закупівлі» замовник може утворювати тендерний комітет (комітети) для організації та проведення процедур закупівель до 1 січня 2022 року.
Таким чином, уже з 1 січня 2022 року закупівлі в Україні зможуть проводити лише уповноважені особи, які підтвердять базовий рівень знань у сфері публічних закупівель.
На теперішній час закупівлі товарів, робіт та послуг здійснюються в закладі виключно уповноваженими особами.
Закупівлі товарів, робіт та послуг для потреб 2022 року будуть розпочаті уповноваженими особами Коледжу орієнтовно в листопаді-грудні 2021 року.
Враховуючи, що відповідно до п.12 ч.1 ст.9 Закону України «Про публічні закупівлі» однією з функцій Уповноваженого органу є надання узагальнених відповідей рекомендаційного характеру щодо застосування законодавства у сфері закупівель, Коледж звертається з проханням надати відповідь щодо наступних питань:
1.Чи мають право уповноважені особи закладу розпочати в листопаді-грудні 2021 року закупівлі товарів, робіт та послуг для потреб 2022 року без проходження безкоштовного тестування?
2.Просимо надати наявну інформацію щодо орієнтовних термінів затвердження порядку організації тестування уповноважених осіб.
Заздалегідь вдячні за вичерпні відповіді!

Відповідь на запит 836/2021

Шановний користувачу, повідомляємо, що Закон України “Про публічні закупівлі” (далі - Закон) визначає правові та економічні засади здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для забезпечення потреб держави, територіальних громад та об’єднаних територіальних громад.

Щодо питання 1

Відповідно до абзацу другого частини восьмої статті 11 Закону уповноважена особа для здійснення своїх функцій, визначених цим Законом, підтверджує свій рівень володіння необхідними (базовими) знаннями у сфері публічних закупівель на веб-порталі Уповноваженого органу шляхом проходження безкоштовного тестування. Порядок організації тестування уповноважених осіб визначається Уповноваженим органом.

Виходячи зі змісту розділу X “Прикінцеві та перехідні положення” Закону уповноваженим особам необхідно підтвердити рівень володіння знаннями у сфері публічних закупівель до 01.01.2022 року.

Отже, тестування необхідно буде пройти після затвердження відповідного порядку і реалізації у електронній системі закупівель та до 1 січня 2022 року.

При цьому Закон не містить заборони уповноваженим особам  до проходження тестування, розпочинати закупівлі наприкінці поточного року  для забезпечення невідкладних потреб у товарах, роботах і послугах у наступному році.

Щодо питання 2

Пунктом 11 частини першої статті 9 Закону визначено, що однією з основних функцій Уповноваженого органу у сфері закупівель є розроблення та затвердження порядку організації тестування уповноважених осіб.

Так, на виконання Закону Мінекономіки підготувало проєкт нормативно-правового акту, який наразі знаходиться на погодженні із заінтересованими органами відповідно до Положення про державну реєстрацію нормативно-правових актів міністерств, інших органів виконавчої влади, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 28.12.1992 № 731.

Одразу після затвердження порядку організації тестування уповноважених осіб адміністратором електронної системи - ДП "Прозоррро" буде здійснено його технічна реалізація на веб-порталі, про що буде повідомлено додатково.

Отже, затвердження наказом Мінекономіки Порядку організації тестування уповноважених осіб очікується найближчим часом.

Докладніше про тестування уповноважених осіб на сторінці департаменту сфери публічних закупівель у Фейсбуці від 03.06.2021. Матеріали презентації Мінекономіки додано нижче.

Додаткові матеріали:
Відповідь надано: Департаментом сфери публічних закупівель Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України
Теги: Уповноважена особа
Чи була ця відповідь корисною для вас?
Так Ні
https://freegeoip.net/json