Міністерство економіки України

Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Меню

Запит від ВП ХАЕС

Тема: Оскарження процедур закупівель
Суть питання: Доброго дня! Відповідно до абзацу 2 частини 8 статті 18 ЗУ "Про публічні закупівлі":
Скарги, що стосуються прийнятих рішень, дії чи бездіяльності замовника, які відбулися
після оцінки тендерних пропозицій учасників, подаються протягом 10 днів з дня,
коли суб'єкт оскарження дізнався або повинен був дізнатися про порушення своїх прав
унаслідок рішення, дії чи бездіяльності замовника, але до дня укладення договору про
закупівлю. Запитання: що це за "день", коли суб’єкт оскарження дійсно дізнався або
повинен був дізнатися про порушення своїх прав? чи має можливісь
суб'єкт оскарження подати скаргу на 11 день після публікації повідомлення про намір укласти договір?Дякую!
Відповідь на запит 1142/2020

Шановний користувачу, повідомляємо, що Закон України “Про публічні закупівлі” (в редакції Закону № 114-IX від 19.09.2019) (далі – Закон) визначає правові та економічні засади здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для забезпечення потреб держави, територіальних громад та об’єднаних територіальних громад.

Виходячи зі змісту пункту 30 частини першої статті 1 Закону фізична чи юридична особа, з метою захисту своїх прав та охоронюваних законом інтересів з приводу рішення, дії чи бездіяльності замовника, що суперечать законодавству у сфері публічних закупівель і внаслідок яких порушено право чи законні інтереси такої особи, має право звернутись до органу оскарження.

Порядок оскарження процедур закупівлі визначений статтею 18 Закону.

При цьому частиною восьмою статті 18 Закону визначено період подання скарги в залежності від підстав її подання.

Так, відповідно до абзацу другого частини восьмої статті 18 Закону скарги, що стосуються прийнятих рішень, дії чи бездіяльності замовника, які відбулися після оцінки тендерних пропозицій учасників, подаються протягом десяти днів з дня, коли суб’єкт оскарження дізнався або повинен був дізнатися про порушення своїх прав унаслідок рішення, дії чи бездіяльності замовника, але до дня укладення договору про закупівлю.

У свою чергу, пунктами 8 та 9 частини першої статті 10 Закону визначено, що замовник самостійно та безоплатно через авторизовані електронні майданчики оприлюднює в електронній системі закупівель у порядку, встановленому Уповноваженим органом та Законом повідомлення про намір укласти договір про закупівлю – протягом одного дня з дня прийняття рішення про визначення переможця процедури закупівлі, інформацію про відхилення тендерної пропозиції – протягом одного дня з дня прийняття рішення про відхилення.

Отже, Закон містить імперативну норму щодо можливості подання скарги, що стосується прийнятих рішень, дії чи бездіяльності замовника, які відбулися після оцінки тендерних пропозицій учасників, в строк визначений абзацом другим частини восьмої статті 18 Закону.

Відповідь надано: Департаментом сфери публічних закупівель Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України
Теги: Оскарження процедури закупівлі
Чи була ця відповідь корисною для вас?
Так Ні
https://freegeoip.net/json