Міністерство економіки України

Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Меню

Запит від Інститут водних проблем і меліорації Національної академії аграрних наук України

Тема: Інше
Тема розширена: Послуги сторонніх організацій при виконанні державною науковою установою науково-дослідних робіт за завданням замовника
Суть питання: ІВПіМ НААН (далі -Інститут)є державною (бюджетною) науковою установою. На підставі укладених договорів Інститут виконує різноманітні накові дослідження, надає наукові обгрунтування та рекомендації з поставлених замовниками питань, тощо. Деякі наукові висновки, рекомендації, проекти Інститут може надати на підставі проведених аналізів, досліджень, спеціалізованих консультацій сторонніх організацій та підприємств. Для отримання зазначених результатів аналізів, консультацій Інститут укладає з сторонніми організаціями договори субпідряду, за якими Інститут оплачує організаціям надані "послуги". Фактично, Інститут замовляє послуги сторонніх організацій для виконання основного договору із Замовником з його відома та за кошти Замовника науково-дослідних робіт,які передбачені калькуляцією основного договору та перераховані на рахунок Інституту для забезпечення організації виконання договору, в тому числі для залучення цих сторонніх організацій.
Запитання:
чи трактуються укладені та оплачені Інститутом договори із сторонніми організаціями на надання певних послуг закупівлею за державні кошти, до яких застосовуються норми законодавства про публічні закупівлі?
чи у зв'язку з тим, що кошти якими Інститут розраховується за надані послуги отримані ним від основного замовника цих послуг саме з призначенням "на залучення послуг сторонніх організацій" на такі договори не розповсюджуються тендерні процедури?
Відповідь на запит 667/2018

Шановний користувачу, повідомляємо, що Закон України “Про публічні закупівлі” (далі - Закон) установлює правові та економічні засади здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для забезпечення потреб держави та територіальної громади.

Згідно з пунктом 20 частини першої статті 1 Закону публічна закупівля (далі - закупівля) - придбання замовником товарів, робіт і послуг у порядку, встановленому цим Законом.

Відповідно до пункту 5 частини першої статті 1 Закону договір про закупівлю - договір, що укладається між замовником і учасником за результатами проведення процедури закупівлі та передбачає надання послуг, виконання робіт або набуття права власності на товари.

Таким чином, у разі якщо замовником у розумінні Закону передбачено придбання товарів, робіт і послуг, така закупівля здійснюється відповідно до вимог Закону, шляхом застосування однієї із процедур, передбачених статтею 12 Закону, керуючись вартісними межами, визначеними Законом.

 

Відповідь надано: Департаментом сфери публічних закупівель Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України
Чи була ця відповідь корисною для вас?
Так Ні
https://freegeoip.net/json