Міністерство економіки України

Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Меню

Запит від ТОВ ПМ ГРУП АКАДЕМІЯ

Тема: Відкриті торги
Тема розширена: Аукціон
Суть питання: Доброго дня! Просимо надати відповідь чи можуть вважатися такими, що відбулися, відкриті торги у разі подання тендерної пропозиції лише від одного учасника у разі проведення їх відповідно до Постанови № 1178 із змінами від 03.01.2023?
Просимо вказати норму, що підтверджує можливість розглядати і визначати переможцем відкритих торгів єдину тендерну пропозицію у таких відкритих торгах?
Дякуємо
Відповідь на запит 70/2023
Шановний користувачу, повідомляємо, що відповідь на питання міститься в листі від 13.01.2023 № 3323-04/1723-06 "Щодо внесення змін до особливостей здійснення публічних закупівель на період дії правового режиму воєнного стану та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування", розміщеному на інформаційному ресурсі Уповноваженого органу за посиланням:
https://www.me.gov.ua/InfoRez/DocumentsList?id=f2e30594-ba6c-420f-9c24-2a852415a884&tag=InforezKnowledgeDb&lang=uk-UA&fNum=1723
Закон України “Про публічні закупівлі” (далі – Закон) установлює правові та економічні засади здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для забезпечення потреб держави та територіальної громади.
З 19.10.2022 на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, замовники, що зобов’язані здійснювати публічні закупівлі товарів, робіт і послуг відповідно до Закону, проводять закупівлі з урахуванням Особливостей, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 12 жовтня 2022 року № 1178 (далі – постанова № 1178, Особливості) на виконання вимог Закону.  
Виходячи з пунктів 36-38 та 48 Особливостей, у разі якщо на відкриті торги була подана одна тендерна пропозиція, то у такому разі замовник не відміняє відкриті торги, а розглядає таку тендерну пропозицію з урахуванням положень пункту 40 Особливостей як таку, що визначена електронною системою закупівель найбільш економічно вигідною. За результатами розгляду тендерної пропозиції на відповідність умовам, встановленим у тендерній документації, замовник приймає відповідне рішення. Зокрема, у разі якщо така тендерна пропозиція відповідає встановленим умовам щодо закупівлі, то замовник приймає рішення про намір укласти договір про закупівлю.
Відповідно до пункту 48 Особливостей відкриті торги автоматично відміняються електронною системою закупівель у разі відхилення всіх тендерних пропозицій (у тому числі, якщо була подана одна тендерна пропозиція, яка відхилена замовником) або неподання жодної тендерної пропозиції для участі у відкритих торгах у строк, установлений замовником згідно з цими особливостями.
Відповідь надано: Департаментом сфери публічних закупівель Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України
Чи була ця відповідь корисною для вас?
Так Ні
https://freegeoip.net/json