Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Меню

Запит від Красносільська сільська рада Лиманського району Одеської області

Тема: Допорогові закупівлі
Тема розширена: Як розглянути питання учасника, що надходить майже перед зевершенням періоду уточнень у спрощеній процедурі закупівлі?
Суть питання: Доброго дня! Згідно чинної редакції Закону України "Про публічні закупівлі" у період уточнення інформації учасники спрощеної закупівлі мають право звернутися до замовника через електронну систему закупівель за роз’ясненням щодо інформації, зазначеної в оголошенні про проведення спрощеної закупівлі, щодо вимог до предмета закупівлі та/або звернутися до замовника з вимогою щодо усунення порушення під час проведення спрощеної закупівлі.
Усі звернення за роз’ясненнями, звернення з вимогою щодо усунення порушення автоматично оприлюднюються в електронній системі закупівель без ідентифікації особи, яка звернулася до замовника. Замовник протягом одного робочого дня з дня їх оприлюднення зобов’язаний надати роз’яснення на звернення учасників спрощеної закупівлі, які оприлюднюються в електронній системі закупівель, та/або внести зміни до оголошення про проведення спрощеної закупівлі, та/або вимог до предмета закупівлі (абз.абз. 1-3 ч. 7 ст. 14 Закону). При цьому абз. 4 ч. 7 ст. 14 Закону замовник має право з власної ініціативи внести зміни до оголошення про проведення спрощеної закупівлі та/або вимог до предмета закупівлі, але до початку строку подання пропозицій. Зміни, що вносяться замовником, розміщуються та відображаються в електронній системі закупівель у вигляді нової редакції документів. Отже після завершення періоду уточнень у спрощеній закупівлі неможливо надати відповідь на питання учасника, або відредагувати розміщену інформацію про закупівлю. Але якщо питання від учасника надійде наприклад за 10 хвилин до завершення періоду уточнень, то цілком можливою є ситуація, коли немає можливості надати на неї відповідь до завершення періоду уточнень. Але якщо відповідь не надано, то формально присутнє порушення абз. 3 ч. 7 ст. 14 Закону, згідно якої замовник протягом одного робочого дня з дня їх оприлюднення зобов’язаний надати роз’яснення на звернення учасників спрощеної закупівлі, які оприлюднюються в електронній системі закупівель, та/або внести зміни до оголошення про проведення спрощеної закупівлі, та/або вимог до предмета закупівлі. При цьому на мою думку цілком можливе зловживання деякими учасниками такою можливістю для зриву спрощених закупівель (у разі скасування закупівлі замовником на підставі п. 2 ч. 17 ст. 14 Закону, а саме неможливості усунення порушень, що виникли через виявлені порушення законодавства з питань публічних закупівель). Як бути замовнику в такій ситуації (надходження питання від учасника за пару хвилин до завершення періоду уточнень, і технічна неможливість розглянути його протягом одного робочого дня з дня його оприлюднення та надати роз’яснення на звернення учасників спрощеної закупівлі, які оприлюднюються в електронній системі закупівель, та/або внести зміни до оголошення про проведення спрощеної закупівлі, та/або вимог до предмета закупівлі згідно абз.3 ч. 7 ст. 14 Закону)?
Відповідь на запит 1819/2020

Шановний користувачу, повідомляємо, що відповідь на питання міститься в листі від  05.05.2020 №  3304-04/28729-06 "Щодо спрощених закупівель", розміщеному на Інформаційному ресурсі Уповноваженого органу з питань закупівель за посиланням: https://www.me.gov.ua/InfoRez/DocumentsList?id=f2e30594-ba6c-420f-9c24-2a852415a884&tag=InforezKnowledgeDb&lang=uk-UA&fNum=3304-04%2F28729-06

Відповідь надано: Департаментом сфери публічних закупівель Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України
Теги: Допорогові закупівлі
Чи була ця відповідь корисною для вас?
Так Ні
https://freegeoip.net/json