Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Меню

Запит від Комунальне підприємство Черняхівської сільської ради "Черняхівське"

Тема: Тендерний комітет або уповноважена особа
Суть питання: Доброго дня. Наше підприємство новостворене. Чисельність працівників, на даний момент, становить 3 працівники. Для створення тендерного комітету не вистачає кількості працівників, тому логічно плануємо призначити уповноважену особу. Підскажіть будь ласка, чи це є правильно? Як правильно сформулювати в наказ на призначення і чи вказувати в наказі(січень 2020 року) доплату за покладення на працівника як додаткової роботи, чи доплата повинна призначатися з 01.01.2022 року (відповідно листа Мінекономіки 3305-04/52038-03 від 06.12.2019) Дякую
Відповідь на запит 110/2020

Шановний користувачу, повідомляємо, що Закон України “Про публічні закупівлі” (далі – Закон) установлює правові та економічні засади здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для забезпечення потреб держави та територіальної громади.

Відповідно до статті 11 Закону для організації та проведення процедур закупівель замовник утворює тендерний комітет (комітети) або визначає уповноважену особу (осіб). Склад тендерного комітету та положення про тендерний комітет затверджуються рішенням замовника. До складу тендерного комітету входять не менше п'яти осіб. У разі якщо кількість службових (посадових) осіб у штатній чисельності працівників замовника є меншою, ніж п'ять осіб, до складу тендерного комітету мають входити всі службові (посадові) особи замовника.

Водночас Законом також передбачено право визначення уповноважених осіб, відповідальних за організацію та проведення процедур закупівель. Питання визначення уповноважених осіб розглянуто в листі від 12.09.2016 № 3302-06/29267-08 “Щодо визначення Уповноваженої особи”, розміщеному на Інформаційному ресурсі Уповноваженого органу з питань закупівель за посиланням http://www.me.gov.ua/InfoRez/DocumentsList?id=f2e30594-ba6c-420f-9c24-2a852415a884&tag=InforezKnowledgeDb&lang=uk-UA&fNum=3302-06%2F29267-08

З інформацією стосовно досвіду замовників, у яких працюють уповноважені особи та професійного стандарту “Фахівець з публічних закупівель", пропонуємо ознайомитися у підрубриці “Професіоналізація” рубрики “Публічні закупівлі” за посиланням http://me.gov.ua/Tags/DocumentsByTag?lang=uk-UA&id=cd874fd9-308f-4578-995f-e768c82d06f4&tag=Profesionalizatsiia

Поряд з цим повідомляємо, що Закон України “Про внесення змін до Закону України “Про публічні закупівлі” та деяких інших законодавчих актів України щодо вдосконалення публічних закупівель” від 19 вересня 2019 року № 114-ІХ (далі – нова редакція Закону) набрав чинності  20 жовтня 2019 року та буде введено в дію 19 квітня 2020 року.

При цьому відповідальною за організацію та проведення спрощених закупівель з 19 квітня 2020 року може бути лише уповноважена особа.

Відповідальними за організацію та проведення процедур закупівель з 19 квітня 2020 року можуть бути як уповноважена особа, так і тендерний комітет. При цьому тендерний комітет може здійснювати організацію і проведення процедур закупівель лише до 01 січня 2022 року.

У свою чергу, згідно з частиною першою статті 11 нової редакції Закону, яка вводиться в дію з 19 квітня 2020 року, уповноважена особа визначається або призначається замовником одним з таких способів:

1) шляхом покладення на працівника (працівників) із штатної чисельності функцій уповноваженої особи як додаткової роботи з відповідною доплатою згідно із законодавством;

2) шляхом введення до штатного розпису окремої (окремих) посади (посад), на яку буде покладено обов'язки виконання функцій уповноваженої особи (уповноважених осіб);

3) шляхом укладення трудової угоди (контракту) згідно із законодавством.

Відповідь надано: Департаментом сфери публічних закупівель Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України
Теги: Тендерний комітет Уповноважена особа
Чи була ця відповідь корисною для вас?
Так Ні
https://freegeoip.net/json