Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Меню

Запит від ДЗ "Дніпропетровська медична академія України"

Тема: Предмет закупівлі
Суть питання: Чи входить до граничної суми витрат 13 000 грн. , затвердженої постановою Кабінету Мністрів України №332, на позицію «Персональний комп’ютер (системний блок, монітор, клавіатура, маніпулятор “миша”), ноутбук» ціна попередньо встановленого виробником персонального комп’ютера ліцензійного системного програмного забезпечення (наприклад ліцензійної операційної системи Windows 10).
Якщо ціна операційної системи входить до граничної суми витрат 13 000 грн., то яким чином здійснити придбання позиції «Персональний комп’ютер (системний блок, монітор, клавіатура, маніпулятор “миша”), ноутбук» якщо фактично товар складається з двох кодів за ДК 021:2015, по-перше 30213000-5 - Персональні комп’ютери та по-друге 48620000-0 - Операційні системи. Особливо враховуючи те, що 30213000-5 - Персональні комп’ютери є об'єктом оподаткування податком на додану вартість, а 48620000-0 - Операційні системи підпадають під пільговий режим оподаткування податком на додану вартість, згідно з яким звільняються від оподаткування цим податком операції з постачання програмної продукції.
Якщо ціна операційної системи не входить до граничної суми витрат 13 000 грн., то чи буде порушенням подальше встановлення на придбаний персональний комп’ютер окремо придбаної операційної системи, що автоматично призведе до збільшення балансової вартості персонального комп’ютера і перевищення суми 13 000 грн. , затвердженої постановою Кабінету Мністрів України №332, на позицію «Персональний комп’ютер (системний блок, монітор, клавіатура, маніпулятор “миша”), ноутбук»
Відповідь на запит 265/2017

Шановний користувачу, повідомляємо, що Закон України “Про публічні закупівлі” (далі – Закон) установлює правові та економічні засади здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для забезпечення потреб держави та територіальної громади.

Постановою Кабінету Міністрів України від 04.04.2001 № 332 (далі – Постанова) затверджено Граничні суми витрат на придбання легкових автомобілів, меблів, іншого обладнання та устаткування, комп'ютерів, придбання і утримання мобільних телефонів державними органами, а також установами та організаціями, які утримуються за рахунок державного бюджету.

Водночас основні функції Уповноваженого органу, який здійснює регулювання та реалізує державну політику у сфері закупівель, визначено статтею 8 Закону.

Ураховуючи зазначене, частину другу статті 19 Конституції України, та відповідно до Положення про Міністерство економічного розвитку і торгівлі України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20.08.2014 № 459, норм Закону до компетенції Мінекономрозвитку не належить питання застосування законодавства у сфері державної фінансової та бюджетної політики.

Разом з тим відповідно до Положення про Міністерство фінансів України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20.08.2014 № 375, Мінфін є головним органом у системі центральних органів виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову та бюджетну політику, а також державну політику у сфері контролю за дотриманням бюджетного законодавства.

Крім того, відповідно до пункту 6 Постанови контроль за її виконанням покладено на Міністерство фінансів, Державну аудиторську службу, Міністерство фінансів Автономної Республіки Крим та місцеві фінансові органи.  

Ураховуючи викладене, з зазначених питань пропонуємо звернутися до вищевказаних органів виконавчої влади. 

Відповідь надано: Департаментом сфери публічних закупівель Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України
Чи була ця відповідь корисною для вас?
Так Ні
https://freegeoip.net/json