Меню

Запит від ТОВ "ЕВЕРЕСТ ЛІМІТЕД"

Тема: Оприлюднення інформації про закупівлю
Тема розширена: Юридична сила опублікованої копії договору
Суть питання: Доброго дня. Поясніть, будь ласка, чи має юридичну силу скан-копія договору підписаного двома сторонами, яка оприлюднюється Замовником на електронній площадці?
Може постачальник здійснювати поставку товару на підставі опублікованого скану до отримання оригіналу свого примірника договору?
Якщо постачальник звернеться до суду не маючи оригінала договору, факт публікації скан-копії договору на електронній площадці може використовуватись як рівноцінний аналог оригіналу договору?
Відповідь на запит 5/2019

Шановний користувачу, повідомляємо, що Закон України “Про публічні закупівлі” (далі – Закон) установлює правові та економічні засади здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для забезпечення потреб держави та територіальної громади.

Пунктом 5 частини першої статті 1 Закону визначено, що договором про закупівлю є договір, що укладається між замовником і учасником за результатами проведення процедури закупівлі та передбачає надання послуг, виконання робіт або набуття права власності на товари.

Відповідно до частини першої статті 36 Закону договір про закупівлю укладається відповідно до норм Цивільного кодексу України (далі – ЦК України) та Господарського кодексу України (далі – ГК України) з урахуванням особливостей, визначених цим Законом.

Договір є укладеним, якщо сторони в належній формі досягли згоди з усіх істотних умов договору (частина перша статті 638 ЦК України).

Згідно з пунктом першим частини першої статті 208 ЦК України правочини між юридичними особами належить вчиняти у письмовій формі.

Частиною другою статті 207 ЦК України визначено, що правочин вважається таким, що вчинений у письмовій формі, якщо він підписаний його стороною (сторонами). Правочин, який вчиняє юридична особа, підписується особами, уповноваженими на це її установчими документами, довіреністю, законом або іншими актами цивільного законодавства.

У свою чергу, юрисдикція та повноваження господарських судів, встановлення порядку здійснення судочинства у господарських судах визначаються Господарсько-процесуальним кодексом України.

Відповідь надано: Департаментом сфери публічних закупівель Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України
Теги: Договір про закупівлю
Чи була ця відповідь корисною для вас?
Так Ні
https://freegeoip.net/json