Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Меню

Запит від Львівська національна галерея мистецтв імені Б. Г. Возницького

Тема: Виконання договору
Тема розширена: внесення змін до первинного договору виконання робіт в частині заміни видів робіт без збільшення суми договору
Суть питання: За результатами відкритих торгів замовником укладено договір на виконання робіт на суму 8 299,0 тис. грн. В ході виконання робіт, були виявлені додаткові роботи, непередбачені проектною документацією, вартість яких за попередніми розрахунками перевищує 50 % вартості первинного договору.
Чи існує можливість виконати частину робіт відповідно до скоригованої проектно-кошторисної документації в межах первинного договору (замінити роботи, потреба у виконанні яких відпала, новими роботами), не збільшуючи суму договору на підставі пункту 3 частини 4 статті 36 Закону?
Чи можливо після цього провести переговорну процедуру, якщо вартість додаткових робіт за переговорною процедурою і вартість робіт, внесених на заміну до первинного договору, сумарно перевищуватиме 50 % вартості первинного договору?
Відповідь на запит 420/2019

Шановний користувачу, повідомляємо, що Закон України “Про публічні закупівлі” (далі – Закон) установлює правові та економічні засади здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для забезпечення потреб держави та територіальної громади.

Відповідно до частини першої статті 36 Закону договір про закупівлю укладається відповідно до норм Цивільного кодексу України та Господарського кодексу України з урахуванням особливостей, визначених цим Законом.

Частиною четвертою статті 36 Закону встановлено, що умови договору про закупівлю не повинні відрізнятися від змісту тендерної пропозиції за результатами аукціону (у тому числі ціни за одиницю товару) переможця процедури закупівлі або ціни пропозиції учасника у разі застосування переговорної процедури. Істотні умови договору про закупівлю не можуть змінюватися після його підписання до виконання зобов’язань сторонами в повному обсязі, крім випадків визначених частиною четвертою статті 36 Закону.

Водночас повідомляємо, що на Інформаційному ресурсі Уповноваженого органу з питань закупівель, за посиланням http://www.me.gov.ua/InfoRez/DocumentsList?id=f2e30594-ba6c-420f-9c24-2a852415a884&tag=InforezKnowledgeDb&lang=uk-UA&fNum=34307 розміщено лист від 27.10.2016 № 3302-06/34307-06 “Щодо зміни істотних умов договору про закупівлю”, в якому зокрема розглянуто питання зменшення обсягів закупівлі, у випадку передбаченому пунктом 1 частини четвертої статті 36 Закону.

У свою чергу, за посиланням http://www.me.gov.ua/InfoRez/DocumentsList?id=f2e30594-ba6c-420f-9c24-2a852415a884&tag=InforezKnowledgeDb&lang=uk-UA&fNum=38216 розміщений лист від 25.11.2016 № 3302-01/38216-06 “Щодо закупівлі робіт”, який містить інформацію щодо виникнення потреби у додатковій закупівлі робіт.

Відповідь надано: Департаментом сфери публічних закупівель Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України
Теги: Зміна істотних умов Договір про закупівлю Виконання договору Переговорна процедура закупівлі
Чи була ця відповідь корисною для вас?
Так Ні
https://freegeoip.net/json