Міністерство економіки України

Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Меню

Запит від Національний технічний університет Уккраїни "Київський політехнінчний інститут імені Ігоря Сікорського"

Тема: Допорогові закупівлі
Тема розширена: Капітальний ремонт гуртожитків
Суть питання: Необхідно здійснити закупівлю робіт з капітального ремонту гуртожитку. Гуртожитки за класом наслідків належать до об’єктів з середніми (СС2) наслідками. Питання:
1. Чи необхідно робити експертизу кошторисної частини проектної документації на капітальний ремонт гуртожитку якщо вартість робіт не перевищує 300 тисяч гривень?
2. Чи є подрібненням предмету закупівлі проведення за одним кодом класифікатора трьох окремих закупівель робіт з капітального ремонту гуртожитку (до 300 тисяч кожна ), якщо роботи мають різний характер? Чи необхідно на кожну закупівлю робити окремо експертизу кошторисної частини проектної документації ?
3. Експертиза кошторисної частини проектної документації робіт з капітального ремонту гуртожитків виконується Замовником чи Учасником закупівлі? До моменту визначення переможця процедури закупівлі чи після?
Відповідь на запит 254/2019

Шановний користувачу, повідомляємо, що Закон України “Про публічні закупівлі” (далі - Закон) установлює правові та економічні засади здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для забезпечення потреб держави та територіальної громади.

Водночас на Інформаційному ресурсі Уповноваженого органу з питань закупівель, за посиланням http://www.me.gov.ua/InfoRez/DocumentsList?id=f2e30594-ba6c-420f-9c24-2a852415a884&tag=InforezKnowledgeDb&lang=uk-UA&fNum=3302-01%2F38216-06,   розміщено лист від 25.11.2016 № 3302-01/38216-06 “Щодо закупівлі робіт”.

Виходячи зі змісту пункту 6 Порядку затвердження проектів будівництва і проведення їх експертизи, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11.05.2011 № 560, (далі – Порядок) експертиза є завершальним етапом розроблення проектів будівництва.

Згідно пункту 12 Порядку замовником експертизи є: замовник будівництва; проектувальник, якщо це передбачено договором на виконання проектно-вишукувальних робіт.

Поряд з цим, відповідно до пункту 10 Порядку обов'язковій експертизі підлягають проекти будівництва об'єктів, зокрема:

- за класом наслідків (відповідальності) належать до об’єктів із середніми (СС2) та значними (СС3) наслідками, - щодо додержання нормативів з питань санітарного та епідеміологічного благополуччя населення, екології, охорони праці, енергозбереження, пожежної, техногенної, ядерної та радіаційної безпеки, міцності, надійності, довговічності будинків і споруд, їх експлуатаційної безпеки та інженерного забезпечення, у тому числі щодо додержання нормативів з питань створення умов для безперешкодного доступу осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення;

- споруджуються із залученням бюджетних коштів, коштів державних і комунальних підприємств, установ та організацій, а також кредитів, наданих під державні гарантії, якщо їх кошторисна вартість перевищує 300 тис. гривень, - щодо кошторисної частини проекту будівництва.

Крім того, відповідно до підпункту 2 пункту 4 Положення про Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово - комунального господарства України, затвердженого Указом Президента України від 31.05.2011 № 633, Мінрегіон України відповідно до покладених на нього завдань затверджує державні будівельні норми, зокрема кошторисну нормативну базу у будівництві, порядок її застосування при здійсненні будівництва із залученням державних коштів, методологію проектування, будівництва та реконструкції об’єктів цивільного і промислового призначення, інженерно-транспортної інфраструктури у звичайних і складних інженерно-геологічних умовах.

Тому, з питання зазначеного у запиті пропонуємо додатково звернутись до указаного органу виконавчої влади.

Відповідь надано: Департаментом сфери публічних закупівель Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України
Чи була ця відповідь корисною для вас?
Так Ні
https://freegeoip.net/json