Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Меню
Консультації з питань публічних закупівель
Запит від Малюк Авія Миколаївна
Тема: Відкриті торги
Тема розширена: Дані учасника
Суть питання: Доброго дня. Під час оголошення про відкриті торги Замовник вимагає з документами про уповноважену особу підписувати договори та інші документи подавати копію паспорта та ІПН. Чи є дана вимога порушенням Закону України "Про захист персональних даних"? Тому як дана копія паспорта та ІПН буде оприлюднена на прозоро. У даному випадку учасник надає статут, проткол загальних зборів та наказ про призначення на посаду директора 9 даних документів досить для підтвердження повноважень) , а копія паспорта порушення прав особи директора, як громадянина.
Дякую.
Відповідь на запит 202/2018

Шановний користувачу, повідомляємо, що Закон України “Про публічні закупівлі” (далі - Закон) установлює правові та економічні засади здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для забезпечення потреб держави та територіальної громади.

Ураховуючи вимоги пункту 29 частини першої статті 1 Закону, тендерна документація розробляється та затверджується замовником і повинна містити перелік складових, визначених частиною другою статті 22 Закону.

Згідно з частиною третьою статті 22 Закону тендерна документація може містити також іншу інформацію відповідно до законодавства, яку замовник вважає за необхідне до неї включити.

При цьому учасник процедури закупівлі - фізична особа, у тому числі фізична особа - підприємець, юридична особа (резидент або нерезидент), яка подала тендерну пропозицію або взяла участь у переговорах у разі застосування переговорної процедури закупівлі (пункт 35 частини першої статті 1 Закону).

Таким чином, якщо особа, яка має намір взяти участь у торгах, вважає положення тендерної документації такими, що суперечать законодавству, така особа може звертатись із пропозицією щодо внесення змін до тендерної документації до замовника або оскаржити положення тендерної документації до органу оскарження.

Крім того, згідно з статтею 22 Закону контроль за додержанням законодавства про захист персональних даних у межах повноважень, передбачених законом, здійснює Уповноважений Верховної Ради України з прав людини у сфері захисту персональних даних.

Таким чином, з питання правомірності надання та захисту персональних даних слід звертатись до Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини у сфері захисту персональних даних.

Відповідь надано: Департаментом сфери публічних закупівель Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України
Чи була ця відповідь корисною для вас? Так Ні
Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2