Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
Меню
Консультації
Запит від Казимир Ян Костянтинович
Тема: Предмет закупівлі
Тема розширена: Застосування виразу "або еквівалент"
Суть питання: Добрго дня.
У тенедрній документації Замовника (UA-2020-11-11-007449-a) у технічних вимогах зазначені технічні характеристики предмету закупівлі та ДСТУ Б В.2.7-167:2008. Чи буде причиною для відхилення пропозиції Учасника той факт, що Учасник запропонує товар за іншим номативним документом (наприклад ДСТУ Б В.2.7-317:2016) та з показниками що є негіршими ніж ті що вимагає Замовник?
Відповідь на запит 2534/2020

Шановний користувачу, повідомляємо, що Закон України “Про публічні закупівлі”  (далі - Закон) установлює правові та економічні засади здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для забезпечення потреб держави, територіальних громад та об’єднаних територіальних громад.

Перелік підстав для відхилення визначений статтею 31 Закону та є вичерпним.

Відповідно до абзацу другого пункту 2 частини першої статті 31 Закону замовник відхиляє тендерну пропозицію із зазначенням аргументації в електронній системі закупівель у разі, якщо тендерна пропозиція учасника не відповідає умовам технічної специфікації та іншим вимогам щодо предмета закупівлі тендерної документації.

Водночас рішення про відхилення  приймаються замовником самостійно.

Крім цього, відповідно до частини першої статті 24 Закону фізична/юридична особа має право не пізніше ніж за 10 днів до закінчення строку подання тендерної пропозиції звернутися через електронну систему закупівель до замовника за роз’ясненнями щодо тендерної документації та/або звернутися до замовника з вимогою щодо усунення порушення під час проведення тендеру.

Усі звернення за роз’ясненнями та звернення щодо усунення порушення автоматично оприлюднюються в електронній системі закупівель без ідентифікації особи, яка звернулася до замовника.

Замовник повинен протягом трьох робочих днів з дня їх оприлюднення надати роз’яснення на звернення та оприлюднити його в електронній системі закупівель відповідно до статті 10 цього Закону.

При цьому відповідь щодо  встановлення замовником еквіваленту розглянута у запиті № 811/2020 за посиланням https://www.me.gov.ua/InfoRez/Details?id=4da93f56-eecf-4578-8296-568d533acc2f&lang=uk-UA

Відповідь надано: Департаментом сфери публічних закупівель Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України
Теги: Предмет закупівлі
Чи була ця відповідь корисною для вас? Так Ні
Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2