Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Меню

Запит від Районна адміністрація Запорізької міської ради по Хортицькому району

Тема: Відкриті торги
Тема розширена: Усунення невідповідностей учасником протягом 24 годин
Суть питання: Згідно з ч. 9 ст. 26 Закону учасник процедури закупівлі виправляє невідповідності в інформації та/або документах, ЩО ПОДАНІ НИМ У СВОЇЙ ТЕНДЕРНІЙ ПРОПОЗИЦІЇ, виявлені замовником після розкриття тендерних пропозицій, шляхом завантаження через електронну систему закупівель уточнених або нових документів в електронній системі закупівель протягом 24 годин з моменту розміщення замовником в електронній системі закупівель повідомлення з вимогою про усунення таких невідповідностей.
Виходячи зі змісту ч. 9 ст. 26 Закону учасник має право тільки виправляти невідповідності тільки у тих документах, що подані ним у складі тендерної пропозиції. Тобто, наприклад, у складі тендерної пропозиції наданий договір оренди транспортного засобу без додатків, які є невід’ємною частиною цього договору, замовник вказує на таку невідповідність і учасник розміщує у систему ці додатки протягом 24 годин після вимоги замовника усунути порушення, а якщо ні договір ні додатки не надані у складі тендерної пропозиції, то додатково розмістити їх учасник не має права).
А згідно з ч. 16 ст. 29 Закону якщо замовником під час розгляду тендерної пропозиції учасника виявлено невідповідності в інформації та/або документах, що подані учасником у тендерній пропозиції та/АБО ПОДАННЯ ЯКИХ ВИМАГАЛОСЬ ТЕНДЕРНОЮ ДОКУМЕНТАЦІЄЮ, він розміщує у строк, який не може бути меншим ніж два робочі дні до закінчення строку розгляду тендерних пропозицій, повідомлення з вимогою про усунення таких невідповідностей в електронній системі закупівель.
Виходячи із змісту ч. 16 ст. 29 учасник може завантажити саме відсутні документи (наприклад, для підтвердження наявності у учасника транспортного засобу, замовник вимагає у учасника документи, які це підтверджують, а учасник такі документи не надав у складі тендерної пропозиції, але він може їх розмістити після розміщення замовником про усунення порушення).
Відповідь на запит 800/2020 не містить роз’яснення щодо нашого питання, оскільки наше питання не стосується формальних (несуттєвих) помилок, а стосується прохання роз’яснити що саме є «невідповідністю» в розумінні Закону.
Незрозуміло, що таке «невідповідність». Невідповідність це - відсутність частини документу та/або відсутність одного документа та/або відсутність всіх документів що підтверджують відповідність учасника процедури закупівлі кваліфікаційним критеріям відповідно до статті 16 цього Закону або що підтверджують права підпису тендерної пропозиції та/або договору про закупівлю.
Просимо пояснити, якщо якийсь документ (а не частина цього документу) що підтверджує відповідність учасника процедури закупівлі кваліфікаційним критеріям відповідно до статті 16 цього Закону або підтверджує права підпису тендерної пропозиції та/або договору про закупівлю не був наданий у складі тендерної пропозиції, чи застосовується у такому випадку можливість усунути учасником це порушення протягом 24 годин? А якщо учасником ненаданий не якійсь один документ, а декілька документів або не наданий жоден з документів, зазначених в ч. 16 ст. 29 Закону, чи може замовник застосувати можливість усунути учасником такі порушення протягом 24 годин?
Відповідь на запит 1988/2020

Шановний користувачу, аналогічні відповіді щодо застосування механізму 24 годин містяться у запитах 800/2020 та 1562/2020 посиланнями https://www.me.gov.ua/InfoRez/Details?id=75635800-f094-4918-84ac-a065fabc9d36&lang=uk-UA,   https://www.me.gov.ua/InfoRez/Details?id=62fc5fe2-5977-4a18-a898-14fdd08abba6&lang=uk-UA

Водночас звертаємо увагу, що у розділі Консультації з питань закупівель реалізована можливість пошуку інформації. У разі якщо аналогічне за змістом питання надходило до Інформаційного ресурсу, відповідь на нього розміщена у цьому розділі. У зв’язку з цим пропонуємо попередньо користуватися пошуком у зазначеному розділі.

Відповідь надано: Департаментом сфери публічних закупівель Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України
Чи була ця відповідь корисною для вас?
Так Ні
https://freegeoip.net/json