Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Меню

Запит від Нерубайська сільська рада Біляївського району Одеської області

Тема: Виконання договору
Суть питання: В 2012 році Нерубайська сільська рада Біляївського району Одеської області проводила конкурсні торги по будівництву дитячого садка (код 45.21.1). Данні торги виграла організація Колективне комерційне підприємство «Монтажспецбуд» (32572447). Між Нерубайською сільською радою та комерційним підприємством «Монтажспецбуд» 26.10.2012 року був укладений договір про закупівлю робіт за державні кошти № 261. Термін дії договору до 31.12.2013 року. Дитячий садок так і побудували.
Зараз встає питання, чи можливо вважати, що вищевказаний договір вже не діє, та чи можливо призначити новий тендер для визначення переможця для будівництва дитячого садка?
Відповідь на запит 168/2018

Шановний користувачу, повідомляємо, що Закон України “Про публічні закупівлі” (далі – Закон) установлює правові та економічні засади здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для забезпечення потреб держави та територіальної громади.

Закон набрав чинності 19.02.2016 року та введений в дію з 1 серпня 2016 року – для всіх замовників.

Статтею 58 Конституції України встановлено, що закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом’якшують або скасовують відповідальність особи.

Разом з цим відповідно до рішення Конституційного Суду України від 09.02.1999 № 1-рп/99 надання зворотної дії в часі нормативно-правовим актам може бути передбачено шляхом прямої вказівки про це в законі або в іншому нормативно-правовому акті.

Ураховуючи, що така вказівка у вказаному Законі відсутня, його дія не поширюється на правовідносини суб’єктів сфери державних закупівель, які виникли до введення в дію цього Закону.

При цьому відповідно до частини першої статті 40 Закону України “Про здійснення державних закупівель” (№ 2289-VI), який втратив чинність 20.04.2014 на підставі Закону України “Про здійснення державних закупівель” (№ 1197-VII), договір про закупівлю укладався в письмовій формі, зокрема відповідно до положень Цивільного (далі – ЦК України) та Господарського кодексів України (далі – ГК України) з урахуванням особливостей, визначених  цим  Законом. 

Так, частиною першою статті 638 ЦК України визначено, що договір є укладеним, якщо сторони в належній формі досягли згоди з усіх істотних умов договору. Істотними умовами договору є умови про предмет договору, умови, що визначені законом як істотні або є необхідними для договорів даного виду, а також усі ті умови, щодо яких за заявою хоча б однієї із сторін має бути досягнуто згоди.

Крім того, частиною третьою статті 180 ГК України передбачено, що при укладенні господарського договору сторони зобов’язані у будь-якому разі погодити предмет, ціну та строк дії договору.

Поряд з цим, строком договору є час, протягом якого сторони можуть здійснити свої права і виконати свої обов’язки відповідно до договору згідно з частиною першою статті 631 ЦК України.

Відповідь надано: Департаментом сфери публічних закупівель Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України
Теги: Зміна істотних умов Договір про закупівлю Виконання договору
Чи була ця відповідь корисною для вас?
Так Ні
https://freegeoip.net/json