Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
Меню
Консультації
Запит від Крушельницька Марія Романівна
Тема: Відміна торгів або визнання їх такими, що не відбулись
Суть питання: Доброго дня!
Виникла така ситуація, замовником було визнано переможця, опубліковано повідомлення про намір укласти договір, проте через 16 днів замовником прийнято рішення відмінити торги з підстав неможливості усунення порушень, які виникли через виявлені порушення законодавства про закупівлі.
Основним мотивом є те, що на час подання переможцем документів, відповідно до вимог ст. 17, сплив термін чинності тендної пропозиції відповідно до вимог тендерної документації.
Станом на момент визначення переможця цей термін не ще сплив.
Питання наступне: як правильно визначити термін спливу чинності тендерної пропозиції, враховуючи що в чинній редакції законі про закупівлі немає чіткого визначення до якого строку має бути чинна тендерна пропозиція (до якого строку чинна тендерна пропозиція?).
В минулій редакції закону про закупівлі чітко вказано строк спливу - саме до моменту визначення переможця.
Відповідь на запит 994/2018

Шановний користувачу, повідомляємо, що Закон України “Про публічні закупівлі” (далі - Закон) установлює правові та економічні засади здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для забезпечення потреб держави та територіальної громади.

Відповідно до частини другої статті 22 Закону тендерна документація повинна містити, зокрема строк, протягом якого тендерні пропозиції вважаються дійсними, але не менше ніж 90 днів з дати розкриття тендерних пропозицій.

Згідно з частиною  четвертою статті 25 Закону тендерні пропозиції залишаються дійсними протягом зазначеного в тендерній документації строку. До закінчення цього строку замовник має право вимагати від учасників продовження строку дії тендерних пропозицій.

Разом з тим, відповідно до частини першої статті 31 Закону замовник відміняє торги в разі неможливості усунення порушень, що виникли через виявлені порушення законодавства з питань публічних закупівель.

Поряд з цим рішення приймаються замовником самостійно та з дотриманням законодавства.

Відповідь надано: Департаментом сфери публічних закупівель Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України
Теги: Відміна торгів
Чи була ця відповідь корисною для вас? Так Ні
Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2