Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Меню

Запит від ТОВ "Ростбуд Інвест"

Тема: Виконання договору
Тема розширена: Можливість здійснення замовником оплати безпосередньо субпідряднику
Суть питання: Відповідно до законодавства України оплата виконаних субпідрядниками робіт може проводитися безпосередньо замовником, якщо це передбачено договором підряду та договором субпідряду (п. 101 Загальних умов договорів підряду затверджених постановою КМУ № 668 від 01.08.2005р.).
Чи можливе укладення між замовником та генпідряником додаткової угоди про здійснення оплати замовником безпосереденьо субпідряднику для прискорення закупівлі матеріалів, виробів та обладнанння, які використовуються при виконанні будівельних робіт субпідрядною організацією? Чи існує практика здійснення оплат замовником безпосередньо субпідряднику по укладених за результатами тендеру договорах?
Відповідь на запит 439/2018

Шановний користувачу, повідомляємо, що Закон України “Про публічні закупівлі” (далі - Закон) установлює правові та економічні засади здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для забезпечення потреб держави та територіальної громади.

Згідно зі статтею 22 Закону тендерна документація повинна містити, зокрема проект договору про закупівлю з обов’язковим зазначенням порядку змін його умов.

Частиною четвертою статті 36 Закону встановлено, що умови договору про закупівлю не повинні відрізнятися від змісту тендерної пропозиції за результатами аукціону (у тому числі ціни за одиницю товару) переможця процедури закупівлі або ціни пропозиції учасника у разі застосування переговорної процедури. Істотні умови договору про закупівлю не можуть змінюватися після його підписання до виконання зобов’язань сторонами в повному обсязі, крім випадків визначених частиною четвертою статті 36 Закону.

Поряд з цим, відповідно до частини першої статті 36 Закону договір про закупівлю укладається відповідно до норм Цивільного кодексу України та Господарського кодексу України з урахуванням особливостей, визначених цим Законом.

У свою чергу, постановою Кабінету Міністрів України від 01.08.2005 № 668 затверджені загальні умови укладення  та виконання договорів підряду в капітальному будівництві (далі – Загальні умови). Так, відповідно до пункту 101 Загальних умов  оплата робіт,  виконаних субпідрядниками, проводиться на підставі складених  ними  та  підписаних  генеральним  підрядником документів  про  прийняття  виконаних  робіт та їх вартість і може проводитися безпосередньо генеральним підрядником або  замовником, якщо це передбачено договором підряду та договором субпідряду.

Водночас повідомляємо, що на Інформаційному ресурсі Уповноваженого органу з питань закупівель, за посиланням http://www.me.gov.ua/InfoRez/DocumentsList?lang=uk-UA&id=f2e30594-ba6c-420f-9c24-2a852415a884&tag=InforezKnowledgeDb&pageNumber=5&fCtx=inName&fSort=date&fSdir=desc розміщено листи “Щодо укладення, виконання, зміни та розірвання договору про закупівлю” та http://www.me.gov.ua/InfoRez/DocumentsList?lang=uk-UA&id=f2e30594-ba6c-420f-9c24-2a852415a884&tag=InforezKnowledgeDb&pageNumber=7&fCtx=inName&fSort=date&fSdir=desc "Щодо зміни істотних умов договору про закупівлю".

Таким чином, у разі якщо у проекті договору, договорі про закупівлю було передбачено можливість оплати замовником робіт, виконаних субпідрядником безпосередньо субпідряднику, сторони можуть  укласти додаткову угоду з дотриманням законодавства.

При цьому зазначаємо,що  згідно з частиною першою статті 23 Закону фізична/юридична особа має право не пізніше ніж за 10 днів до закінчення строку подання тендерної пропозиції звернутися через електронну систему закупівель до замовника за роз’ясненнями щодо тендерної документації та/або звернутися до замовника з вимогою щодо усунення порушення під час проведення процедури закупівлі.

Водночас на Інформаційному ресурсі Уповноваженого органу з питань закупівель, за посиланням http://www.me.gov.ua/InfoRez/DocumentsList?lang=uk-UA&id=f2e30594-ba6c-420f-9c24-2a852415a884&tag=InforezKnowledgeDb&pageNumber=2&fCtx=inName&fSort=date&fSdir=desc, розміщено лист  від 16.11.2017 № 3304-06/41825-06 “Щодо надання узагальнених рекомендацій для складання тендерної документації”.

Відповідь надано: Департаментом сфери публічних закупівель Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України
Теги: Договір про закупівлю Виконання договору
Чи була ця відповідь корисною для вас?
Так Ні
https://freegeoip.net/json