Міністерство економіки України

Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Меню

Запит від Підгородненська міська рада Дніпровського району Дніпропетровської області

Тема: Планування закупівель
Тема розширена: Оприлюднення торгів на суму більше,чим заплановано
Суть питання: Відповідно до розпорядження міського голови № 104 від 28.07.2020 року на виготовлення ПКД виконання робіт по капремонту пішоходного мосту через р. Кільчень в районі вул. Л.Українки та 1-го Набережного провулку затверджено 701 700,00 гривень. Згідно з оприлюдненою процедурою закупівлі очікувана вартість закуцпі на капітальний ремонт пішоходного мосту через р. Кільчень в районі вул. Л.Українки та 1-го Набережного провулку становить
1 681 405,20 ( https://www.dzo.com.ua/tenders/6494992). Чи має право тендерний комітет оприлюднювати закупівлю на суму більшу ніж заплановано на роботи?
Відповідь на запит 1981/2020

Шановний користувачу, повідомляємо, що Закон України “Про публічні закупівлі” (в редакції Закону № 114-IX від 19.09.2019) (далі – Закон) визначає правові та економічні засади здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для забезпечення потреб держави, територіальних громад та об’єднаних територіальних громад.

Згідно з частиною першою статті 4 Закону планування закупівель здійснюється на підставі наявної потреби у закупівлі товарів, робіт і послуг. Заплановані закупівлі включаються до річного плану закупівель (далі – річний план).

При цьому відповідно до пункту 3 статті 4 Закону в річному плані замовник зокрема вказує розмір бюджетного призначення та/або очікувану вартість предмета закупівлі.

У свою чергу, Наказом Мінекономіки від 18.02.2020 № 275 “Про затвердження примірної методики визначення очікуваної вартості предмета закупівлі” затверджено примірну методику визначення очікуваної вартості предмета закупівлі, в якій зокрема наведено метод визначення очікуваної вартості робіт.

При цьому оскільки Методика є примірною та носить рекомендаційний характер, замовники можуть використовувати її положення або на її основі  після введення в дію затвердити власні методики.

З огляду на викладене, замовник самостійно визначає очікувану вартість предмета закупівлі, ураховуючи його специфіку та з дотриманням законодавства в цілому.

Відповідь надано: Департаментом сфери публічних закупівель Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України
Теги: Планування закупівель
Чи була ця відповідь корисною для вас?
Так Ні
https://freegeoip.net/json