Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
Меню
Консультації
Запит від ДЗРП
Тема: Планування закупівель
Тема розширена: Планування, звіт про укладений договір, джерело фінансування
Суть питання: Як діяти у такій ситуації:
Статтею 4 Закону України «Про публічні закупівлі» передбачено планування закупівель відповідно до річного плану.
На цілий рік замовником планується придбати канцелярських товарів на суму 80 тис. грн. (ДК 021:2015 30190000-7 Офісне устаткування та приладдя різне). При цьому орієнтовний початок проведення закупівлі – січень, хоча фактично замовник купує товар протягом усього року. Визначена процедура – звіт про укладений договір.
Замовник протягом року укладає договори на 3 тис. грн., потім ще на 1 тис. грн., потім ще на 5 тис. грн. і так далі. Виходячи з вартості предмету договору, можна припустити, що такі закупівлі не потребують звітування, але річним планом та кошторисом передбачено 80 тис. грн. і тому замовником визначено процедуру саме «звіт про укладений договір», а не «без застосування електронної системи».
Як створювати план в цій ситуації, однією сумою 80 тис. грн., чи перед укладанням договорів створювати план по факту (3 тис., 1 тис., 5 тис.)? Як тоді провести зв'язок з планом, якщо зв’язати є можливість тільки один договір з одним планом.
Якщо умова зв’язок з планом для звітів про укладені договори є опційною, тобто необов’язковою, то виходить, що обов’язковий пункт такий, як джерело фінансування, перебачений наказом № 490, в звіті не з’явиться, що є теж порушенням. Виходить, що зв'язок з планом потрібний.
Якщо замовник захоче укласти декілька договорів по коду ДК 021:2015 ДК 021:2015 30190000-7 Офісне устаткування та приладдя різне, то підв’язати під план він зможе тільки один звіт, тому для всіх інших договорів перед їх укладанням доведеться створювати план до кожного з них, тобто планувати по факту. Суть річного плану в цьому випадку не дотримується і порушується ст. 4 Закону. Для того, щоб в звіт про укладений договір підтянулась інформація про джерело фінансування, необхідно зв’язати план закупівлі та звіт про укладений договір.


Відповідь на запит 999/2019

Шановний користувачу, повідомляємо, що на схожі за змістом питання надано відповідь у запитах 419/2019, 513/2019 та 912/2019, розміщених на Інформаційному ресурсі Уповноваженого органу з питань закупівель відповідно за посиланнями http://www.me.gov.ua/InfoRez/Details?id=4a000444-5b34-434e-acdc-be9df8b44049&lang=uk-UAhttp://www.me.gov.ua/InfoRez/Details?id=e5ee2a79-f96a-49e2-974e-ce77f121fd4b&lang=uk-UA та http://www.me.gov.ua/InfoRez/Details?id=ee0ea683-8555-4596-b954-7463f4ba9cde&lang=uk-UA

Відповідь надано: Департаментом сфери публічних закупівель Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України
Теги: Планування закупівель
Чи була ця відповідь корисною для вас? Так Ні
Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2