Міністерство економіки України

Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Меню

Запит від Державне підприємство «Міжнародний аеропорт „Бориспіль“»

Тема: Відкриті торги
Суть питання: Для оголошення «європейських» відкритих торгів застосовується процедура «Відкриті торги з публікацією на англійській мові» на електронному майданчику, яку процедуру вказувати в Річному плані в паперовому форматі та чи коректне обирання процедури «Відкриті торги з публікацією на англійській мові» на майданчику, оскільки в ЗУ «Про публічні закупівлі» не визначено такої процедури, що тягне за собою розбіжність між паперовим та оприлюдненим річним планом.
Додаткові матеріали:
Відповідь на запит 790/2019

Шановний користувачу, повідомляємо, що Закон України “Про публічні закупівлі” (далі – Закон) установлює правові та економічні засади здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для забезпечення потреб держави та територіальної громади.

Водночас на Інформаційному ресурсі Уповноваженого органу з питань закупівель, за посиланням http://www.me.gov.ua/InfoRez/DocumentsList?id=f2e30594-ba6c-420f-9c24-2a852415a884&tag=InforezKnowledgeDb&lang=uk-UA&fNum=3302-06%2F24704-06, розміщено лист від 05.08.2016 № 3302-06/24704-06 “Щодо розгляду тендерних пропозицій учасників процедур закупівель, очікувана вартість яких перевищує вартісні межі, встановлені в частині четвертій статті 10 Закону”, який містить алгоритм здійснення розгляду та оцінки тендерних пропозицій,у разі здійснення закупівлі очікувана вартість якої перевищує 133 тисячі євро для товарів і послуг та 5150 тисяч євро для робіт.

Разом з тим, при заповненні полів форми річного плану закупівель в електронній системі замовник заповнює відповідне поле “Процедура закупівлі” шляхом вибору зі списку, який пропонує система. Так, вид закупівлі “Відкриті торги з публікацією на англійській мові” у зазначеному полі обирається замовником у разі здійснення закупівель очікувана вартість яких перевищує суму, еквівалентну для товарів і послуг - 133 тисячам євро; для робіт - 5150 тисячам євро.

Отже, при заповненні поля “Процедура закупівлі” форми річного плану закупівель замовник обирає в системі відповідний вид закупівлі в залежності від очікуваної вартості закупівлі. У свою чергу, в полі “Примітки” замовник може вказати іншу інформацію, яку вважає необхідною.

Поряд з цим, відповідно до частини третьої статті 11 Закону тендерний комітет або уповноважена особа (особи) зокрема, планує закупівлі, складає та затверджує річний план закупівель.

Відповідно до частини четвертої статті 11 Закону рішення тендерного комітету або уповноваженої особи оформлюється протоколом.  При цьому протокол складається у довільній формі.

При цьому стосовно технічних питань, у тому числі пов’язаних з реалізацією в електронній системі закупівель вимог законодавства, користувачам необхідно звертатись до ДП "Прозорро", яке визначене адміністратором електронної системи закупівель, інформація про що міститься в листі від 07.02.2017 № 3302-06/3810-03 "Щодо електронної системи закупівель", розміщеному на інформаційному ресурсі Уповноваженого органу, за посиланням http://www.me.gov.ua/InfoRez/DocumentsList?id=f2e30594-ba6c-420f-9c24-2a852415a884&tag=InforezKnowledgeDb&lang=uk-UA&fNum=3302-06%2F3810-03

Відповідь надано: Департаментом сфери публічних закупівель Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України
Теги: Відкриті торги Оприлюднення інформації про закупівлю
Чи була ця відповідь корисною для вас?
Так Ні
https://freegeoip.net/json