Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Меню
Консультації з питань публічних закупівель
Запит від КНП "П'ятихатська ЦМЛ" ПМР
Тема: Інше
Тема розширена: COVIDні закупівлі за спрощеною процедурою з 19.11.2022 р.
Суть питання: У зв’язку з коригуванням проектно-кошторисної документації на роботи по об’єкту: «Реконструкція мережі медичного киснепостачання Комунального некомерційного підприємства «'П'ятихатська центральна міська лікарня'' П'ятихатської міської ради за адресою: 52100, Дніпропетровська обл., П’ятихатський р-н, місто П’ятихатки, вул. Прокопенко, будинок 13» Коригування. та у зв'язку з продовженням карантину постанови КМУ “Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2” від 09.12.2020 р. № 1236. на всій території України до 31 грудня 2022 р. продовжено карантин через COVID-19 та режим надзвичайної ситуації для єдиної державної системи цивільного захисту та безпосередньо для забезпечення функціонування об’єкта критичної інфраструктури (лікарні медичним киснепостачанням), керуючись абз.4 п.3-1 розділу X ЗУ «Про публічні закупівлі», яким визначено, що на період дії встановленого Кабінетом Міністрів України карантину, відповідно до Закону України “Про захист населення від інфекційних хвороб”, закупівля робіт та послуг, пов’язаних з встановленням систем постачання медичних газів (у тому числікисневих станцій, мереж централізованого киснепостачаннята їх складових), а також інших послуг, необхідних для виконання заходів,спрямованих на запобігання виникненню і поширенню, локалізацію та ліквідаціюспалахів, епідемій та пандемій коронавірусної хвороби (COVID-19), здійснюєтьсяв порядку, встановленому Законом для спрощених закупівель – що і було здійснено (19.10.2022 р. оголошена спрощена процедура закупівлі) та 31.10.2022 р. укладений договір № 97 з переможцем закупівлі ТОВ «УКР БУД ТЕХНОЛОГІЇ».
П’ятихатський відділ ДКСУ наразі відмовляється брати даний договір на юридичне зобов’язання до ДКСУ, мотивуючи, що 19.10.2022 р. набрала чинності Постанова КМУ від 12 жовтня 2022 р. № 1178, у відповідності до якої й повинна була здійснюватись закупівля.
На офіційному сайті на ДП «Прозорро» викладене роз’яснення, що з набранням чинності Постанови КМУ № 1178, при здійсненні закупівель, виняток становлять коронавірусні закупівлі та наголошено, що згідно з Законом України «Про публічні закупівлі» на період дії карантину (нині він продовжений до 31.12.2022 р.) закупівлі товарів і послуг для запобігання поширення COVID-19 відбуваються за порядком, встановленим Законом для спрощених закупівель.
Також, 28.10.2022 р. ДП «Прозорро» проведений Вебінар на якому спеціалісти відповіли на ряд найактуальніших запитань, серед яких «Як буде відбуватись здійснення ковідних закупівель?». Відповідь: «Дані закупівлі мають здійснювати з дотриманням норм закону про Публічні закупівлі. Це значить, що необхідно керуватись прикінцевими положення передбаченими законом- тобто спрощеними закупівлями до завершення пандемії в Україні.».
П’ятихатський відділ ДКСУ не приймає таке обгрунтування та витребує підтверджуючий документ з приводу проведення спрощеної процедури (підстави проведення закупівлі) та роз'яснення в нормативному документі (посилання на Закон) чому проводилась спрощена закупівля - не приймаючи до відома норми абз.4 п.3-1 розділу X ЗУ «Про публічні закупівлі», які і є підставою для проведення спрощеної процедури закупівлі на період дії встановленого Кабінетом Міністрів України карантину (який подовжено до 31.12.2022 р.).
Таким чином, договір № 97 від 31.10.2022 р. ДКСУ не взятий на юридичне зобов’язання, підрядник ТОВ «УКР БУД ТЕХНОЛОГІЇ» позбавлений можливості виставити акти виконаних робіт та отримати розрахунок за фактично виконані роботи. Під зривом виконання робіт по об’єкту.

Просимо надати роз'яснення з даного приводу на предмет: " Закупівля робіт по проведенню та встановленню мережі медичного киснепостачання (по программі COVID-19) з урахуванням норм Постанови КМУ 1178".
Відповідь на запит 1147/2022
Шановний користувачу, повідомляємо, що відповідь на питання міститься в листі від 08.12.2022 № 3323-04/78667-06 "Щодо особливостей здійснення публічних закупівель на період дії правового режиму воєнного стану та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування", розміщеному на інформаційному ресурсі Уповноваженого органу за посиланням: 
https://www.me.gov.ua/InfoRez/DocumentsList?id=f2e30594-ba6c-420f-9c24-2a852415a884&tag=InforezKnowledgeDb&lang=uk-UA&fNum=78667
Відповідь надано: Департаментом сфери публічних закупівель Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України
Теги: Особливості закупівель
Чи була ця відповідь корисною для вас? Так Ні
Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2