Меню

Запит від Микитась Олександр Олександрович

Тема: Інше
Тема розширена: Оприлюденння документів закупівель
Суть питання: Скажіть будь-ласка, ми підписали договір на закупівлю компослуг на суму більше 200 тис. грн., після проведення переговорної процедури закупівлі відповідно до ст. 35 Закону України "Про публічні закупівлі", підписали сьогодні 29.12.2016. В закладі шестиденний робочий тиждень. Скажіть будь-ласка, коли буде кінцевий (другий день на подачу для оприлюдення - відповідно до ч.1 ст.10 Закону України "Про публічні закупівлі") день подання на оприлюденння договору через майданчик - це 31 грудня 2016 року, як в останній робочий день тижня в організації відповідно до ч.1 ст.255 ЦКУ (кінцевий строк подання на оприлюднення, як останній робочий день в закладі). Чи буде оприлюднюватися 03.01.2017 року відповідно до ч.5 ст.254 ЦКУ (як другий день на подачу для оприлюденння, тобто перший робочий у наступному році після неробочого 2 січня і стякового 1 січня)?
Відповідь на запит 283/2016

Шановний користувачу, повідомляємо, що Закон України “Про публічні закупівлі” (далі – Закон) установлює правові та економічні засади здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для забезпечення потреб держави та територіальної громади.

Відповідно до частини першої статті 10 Закону замовник самостійно та безоплатно через авторизовані електронні майданчики оприлюднює на веб-порталі Уповноваженого органу в порядку, встановленому Уповноваженим органом та цим Законом, інформацію про закупівлю, зокрема  договір про закупівлю - протягом двох днів з дня його укладення.

При цьому відповідно до абзацу дев’ятого пункту 2 Порядку функціонування електронної системи закупівель та проведення авторизації електронних майданчиків, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 24.02.2016 № 166 робочий час - проміжок часу з понеділка по п’ятницю з 8 години 00 хвилин до 18 години 00 хвилин (крім вихідних та святкових днів).

Відповідно до частини п’ятої статті 254 Цивільного кодексу України (далі – ЦК України)  якщо останній день строку припадає на вихідний, святковий або інший неробочий день, що визначений відповідно до закону у місці вчинення певної дії, днем закінчення строку є перший за ним робочий день.

З огляду на викладене, для обчислення строків необхідно керуватися ЦК України, який закріплює загальні положення щодо правильного обчислення строків та визначення початку перебігу строку, а також Законом.

Таким чином, якщо останній день строку для оприлюднення інформації припадає на вихідний, що визначений відповідно до закону у місці вчинення певної дії, днем закінчення строку є перший за ним робочий день.

Відповідь надано: Департаментом сфери публічних закупівель Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України
Теги: Розгляд тендерних пропозицій
Чи була ця відповідь корисною для вас?
Так Ні
https://freegeoip.net/json