Міністерство економіки України -> Персональний склад Комітету -> Персональний склад Комітету

Міністерство економіки України

Персональний склад Комітету
04.06.2024 | 08:55 | Департамент політики власності

 

Постійні представники Уряду у складі Комітету з призначення

Юлія Свириденко

Перший віце-прем'єр-міністр України - Міністр економіки України

З 2008 по 2015 рік працювала у приватному секторі.

З 2015 року працювала на керівних посадах у Чернігівській обласній державній адміністрації: очолювала Департамент економічного розвитку, обіймала посаду першого заступника голови Чернігівської обласної державної адміністрації, з липня по грудень 2018 року виконувала обов’язки голови обласної державної адміністрації.

У вересні 2019 року призначена на посаду заступника Міністра, а з липня 2020 року – першого заступника Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України.

Указом Президента України 22 грудня 2020 року призначена Заступником Керівника Офісу Президента України.

4 листопада 2021 р. призначена на посаду Першого віце-прем'єр-міністра України - Міністра економіки України.

Закінчила Київський національний торговельно-економічний університет, де здобула ступінь магістра за спеціальністю «Менеджмент антимонопольної діяльності».

 

Сергій Марченко

Міністр фінансів України

З 2002 року працював на різних посадах в Міністерстві фінансів України, Державній фіскальній службі, Комітеті з питань фінансів і банківської діяльності, Секретаріаті Кабінету Міністрів України.

З 2011 року працював у Координаційному центрі з упровадження реформ при Президентові України. В подальшому працював експертом в Bendukidze Free Market Center та був академічним директором спільної програми KSE та GIZ 2015-2016 років «Лідерство в державних фінансах». Протягом 2016-2018 рр. працював заступником Міністра фінансів України. Далі до травня 2019 року обіймав посаду заступника Глави Адміністрації Президента України. 30 березня 2020 року призначений Міністром фінансів України.

Закінчив Академію державної податкової служби України, де здобув ступінь магістра управління державними фінансами. Має науковий ступінь кандидата економічних наук.

 

Костянтин Мар`євич

Перший заступник Державного секретаря Кабінету Міністрів України

(має 1-й ранг державного службовця).

З 2008 по 2014 роки працював юристом в юридичних особах публічного та приватного права, займався юридичною практикою. 2014 - 2016 роки обіймав керівні посади у Мінрегіоні, а також був заступником керуючого справами Управління справами Апарату Верховної Ради України. З 2016 по 2019 роки працював заступником керівника, керівником Служби Віце-прем’єр-міністра України. З 2020 року працював на посаді державного секретаря Мінекономіки, а з червня 2021 року призначений першим заступником Державного секретаря Кабінету Міністрів України.

Був членом наглядових рад АТ «Магістральні газопроводи України» та АТ «Укрзалізниця».

Здобув кваліфікацію магістр права в Львівському національному університеті імені Івана Франка. Є адвокатом (право на заняття адвокатською діяльністю тимчасово зупинено у зв’язку із зайняттям посади державної служби).

Незалежні члени Комітету з призначення

 

Олена Волошина

Керівник діяльності Міжнародної фінансової корпорації (IFC) в Україні

IFC, член Групи Світового банку, створює для людей можливості подолати бідність і поліпшити життя. Корпорація сприяє сталому економічному зростанню країн, що розвиваються, підтримуючи розвиток приватного сектора, мобілізуючи приватний капітал, а також надаючи компаніям й урядам консультативні послуги та послуги з управління ризиками.

Координуючи діяльність IFC в Україні, пані Волошина відповідає за залучення інвестицій і здійснює нагляд за вже існуючими інвестиційними проектами. Вона також бере активну участь у роботі консультативних проектів, що їх IFC впроваджує в Україні.

До свого призначення у грудні 1996 року обіймала посаду заступника керівника проекту, а пізніше – керівника проекту IFC «Мала приватизація в Україні» (1994–1996). Координувала роботу консультантів з малої приватизації у 18 містах України та зв’язки IFC з урядом України на всіх рівнях.

Розпочала кар’єру в IFC у 1992 році, коли корпорація здійснила свої перші операції в Україні. Відтоді обіймала кілька посад, що дозволило їй набути широкого дорадчого досвіду з питань приватизації та інвестицій.

Закінчила факультет іноземних мов Київського державного університету ім. Т. Г. Шевченка у 1985 році та після закінчення аспірантури у 1990 році захистила кандидатську дисертацію з лінгвістики.

 

 

Арвід Тюркнер

Керуючий директор ЄБРР в Україні та Молдові

Керує реалізацією програми ЄБРР для України, яка передбачає п’ять пріоритетних сфер інвестицій в умовах війни: підтримка енергетичної безпеки, життєво важлива інфраструктура, продовольча безпека, торгівля та підтримка приватного сектору, а також політичний діалог у рамках підтримки вступу України та Молдови до ЄС. Україна є пріоритетною країною інвестицій для ЄБРР.

До цього пан Тюркнер керував діяльністю ЄБРР у Туреччині.

Громадянин Німеччини, Пан Тюркнер перейшов до ЄБРР у січні 2009 року з німецького банку розвитку DEG на посаду старшого банкіра відділу фінансових установ у московському офісі. У жовтні 2013 року його було підвищено до Директора з регіонального розвитку та заступника керівника московського офісу. У квітні 2015 року він очолив діяльність ЄБРР у росії, після чого був призначений на посаду Директора з корпоративного боргу.

Пан Тюркнер отримав професійну післядипломну освіту  в Німецькому інституті розвитку та ступінь магістра ділового адміністрування у Вільному університеті Берліна.

 

Катаріна Матернова

Посолка ЄС в Україні

Словацька правчиня

У 2005—2007 рр. — директорка DG REGIO. У 2010—2014 рр. старша радниця у Світовому банку із забезпечення зв'язків на високому рівні між Світовим банком та Європейською Комісією, Брюссель/Вашингтон.

Січень – серпень 2015 року працювала радницею Генерального директорату регіональної та міської політики (REGIO).

З 2015 до 2023 року була заступницею генерального директора Генерального директорату з питань сусідства та переговорів про розширення (DG NEAR).

20 вересня 2023 року призначена Посолкою ЄС в Україні, очоливши Представництво ЄС в Україні.

Освіту здобула в Університеті Коменського в Братиславі, ступінь магістра права отримала в Мічиганському університеті. Є членом колегії адвокатів Нью-Йорка (The New York Bar) та розмовляє шістьма мовами.

 

Роман Ващук

Бізнес-омбудсмен України

У 1987 р. розпочав службу в дипломатичній сфері в м. Оттава в Міністерстві закордонних справ і міжнародної торгівлі. Працював у відділах Східної Європи, Європейського Союзу, Планування політики, Глобального партнерства, стабілізації і відбудови після конфліктів.

В період з 1988 по 2007 рр. обіймав посади у політично-економічних відділах посольств у Москві, Києві і Берліні. У 2011 р. призначений Послом Канади в Сербії з акредитацією до Північної Македонії та Чорногорії. З 2014 по 2019 рр. - Посол Канади в Україні.

З кінця 2019 р. займається консультантською та громадською діяльністю в м. Торонто.

З 1 січня 2022 р. обраний бізнес-омбудсменом в Україні.

Ступені бакалавра та магістра з історії Центрально-Східної Європи здобув в Торонтському університеті.

Персональний склад незалежних недержавних експертів, які входять до Комітету з призначення, затверджено розпорядженням Кабінету Міністрів України від 4 квітня 2018 року №346.