Міністерство економіки України -> Загальна інформація та графік на 2024 рік -> Загальна інформація та графік на 2024 рік

Міністерство економіки України

Загальна інформація та графік на 2024 рік
05.01.2024 | 08:53 | Департамент торговельних угод та розвитку експорту

Засідання Комітету СОТ з технічних бар'єрів у торгівлі (ТБТ)

Про Комітет

Комітет СОТ з технічних бар'єрів у торгівлі (ТБТ) – орган у системі СОТ, підзвітний Раді з торгівлі товарами, є постійним форумом, який використовується Членами СОТ для обговорення регламентів і стандартів, які можуть створювати перешкоди для виробників і експортерів у торгівлі відповідними товарами.

Головне завдання Комітету - це здійснення нагляду за виконанням Угод СОТ про технічні бар'єри у торгівлі, надання членам СОТ можливості проводити консультації з питань, пов'язаних із виконанням зобов'язань в СОТ, а також подавати запити щодо політики членів СОТ у сфері технічного регулювання торгівлі.

Напрями роботи Комітету

Особлива увага під час засідань Комітету приділяється розгляду специфічних торговельних занепокоєнь. Члени СОТ використовують механізм внесення торговельних запитів на розгляд Комітету у випадках, коли не вдається врегулювати питання шляхом двосторонніх консультацій.

Комітет також уповноважений готувати щорічні і трирічні огляди Угоди з ТБТ.

Засідання Комітету зазвичай відбуваються тричі на рік у м. Женева (Швейцарія), із можливістю як безпосередньої участі, так і у віртуальному форматі.

Перед засіданнями, як правило, проводяться семінари або тематичні сесії. Засідання відкриті для всіх членів СОТ та урядів спостерігачів. Міжнародні та регіональні організації зі стандартизації постійно приймають участь у засіданнях Комітету у якості спостерігачів.

Графік проведення засідань Комітету у 2024 році

12 березня – засідання робочої групи з питань забезпечення прозорості;

13 – 15 березня - офіційне засідання;

04 червня – тематична сесія (тематика буде визначена);

05 – 07 червня – офіційне засідання;

05 листопада – тематична сесія (тематика буде визначена);

06 – 08 листопада - офіційне засідання.

Більш детально з інформацією щодо заходів технічного регулювання в рамках СОТ можна ознайомитись на сайті організації.