Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
Інформація щодо участі в роботі засідання Комітету СОТ з питань технічних бар’єрів у торгівлі (5-7 березня 2019 року)
22.03.2019 | 10:22 | Департамент доступу до ринків та взаємодії з СОТ.

6-7 березня 2019 року у м. Женева (Швейцарська Конфедерація) відбулось чергове офіційне засідання Комітету СОТ з технічних бар‘єрів в торгівлі (далі – Комітет).

Основна частина засідання Комітету була присвячена розгляду торговельних питань, які викликають занепокоєння (порядок денний засідання представлений у документі JOB/TBT/296). Загалом  було розглянуто 59 торговельних питань, у тому числі 11 нових, що стосуються обмеження Ізраїлем реклами і маркетингу тютюнової продукції; заборони Тринідад і Тобаго імпорту та виробництва пластикової тари для харчових продуктів; нових показників енергоефективності ЄС для електронних дисплеїв та заборони деяких компонентів для дисплеїв; нових правил виробництва, маркування та реклами косметичної продукції в КНР; змін до вимог маркування алкогольних напоїв графічними символами в Республіці Корея; змін до законодавства Уругваю щодо маркування готових до вживання харчових продуктів; пропозиції ЄС щодо заборони фунгіцид хлороталонілу; заборони Ямайкою виробництва та імпорту пластмасових виробів для одноразового використання; нового регламенту Республіки Корея  щодо обладнання для управління енергоефективністю; нових правил Саудівської Аравії стосовно деяких видів одноразових пластмас, що розкладаються під дією кисню.

Під час  засідання  українська сторона підтримала запити  ЄС стосовно надання Російською Федерацією інформації щодо приведення у відповідність з Угодою ТБТ правил сертифікації цементу  та технічного регламенту стосовно безпеки алкогольних напоїв.

Напередодні засідання 5 березня 2019 року було проведено тематичні сесії, присвячені питанням механізму застосування належної регуляторної практики та аналізу процедур оцінки відповідності, як визнаного міжнародного інструменту оцінки та підтвердження якості продукції. Учасники приділи увагу обміну досвідом роботи національних органів на двосторонньому регіональному та міжнародному рівнях, а також питанням впровадження адміністративних механізмів з метою покращення координації та співробітництва у зазначених сферах.

Наступне засідання Комітету заплановане на 20-21 червня 2019 року.

Довідково:

Комітет СОТ з технічних бар'єрів у торгівлі (ТБТ) – орган у системі СОТ, підзвітний Раді з торгівлі товарами. Головне завдання: здійснення нагляду за виконанням Угод СОТ про технічні бар'єри у торгівлі, надання членам СОТ можливості проводити консультації з питань, пов'язаних із виконанням зобов'язань в СОТ, а також подавати запити щодо політики членів СОТ у сферах технічних бар'єрів у торгівлі.

Члени СОТ використовують механізм внесення торговельних проблем на розгляд Комітету ТБТ у випадках, коли не вдається врегулювати питання шляхом двосторонніх консультацій. Також привертається увага всіх членів СОТ до можливих порушень зобов’язань за Угодою ТБТ, і використовується можливість залучення інших заінтересованих членів організації для підтримки та впливу на невиправдані технічні бар’єри у торгівлі.

Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2