Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна / Діяльність / Преференційні торговельні угоди / Регіональні торговельні угоди / Чинні регіональні торговельні угоди / Угода про вільну торгівлю між Україною та Канадою
Угода про вільну торгівлю між Україною та Канадою
22.09.2023 | 23:00 | Департамент багатосторонніх та двосторонніх торговельних угод.

22 вересня 2023 року у м. Оттава (Канада) Президентом України В. Зеленським та Прем’єр-міністром Канади Д. Трюдо підписано оновлену Угоду про вільну торгівлю між Україною та Канадою.

27 січня 2022 року Міністр міжнародної торгівлі, просування експорту, малого бізнесу та економічного розвитку Канади Мері Енджі та Перший віце-прем'єр-міністр - Міністр економіки України Юлія Свириденко оголосили про початок переговорів про оновлення Угоди 2017 року.

Результатом переговорів стала модернізована Угода, яка включає спеціальні нові глави про транскордонну торгівлю послугами, фінансові послуги, інвестиції, тимчасовий в’їзд для ділових осіб, телекомунікації, торгівлю та гендер, торгівлю та малі та середні підприємства, торгівлю та корінні народи та належну регуляторну практику.

Угода також містить оновлені глави про цифрову торгівлю, правила походження, конкурентну політику, монополії та державні підприємства, державні закупівлі, навколишнє середовище, працю, прозорість, протидію корупції та відповідальну бізнес-поведінку.

Україна та Канада погодили сучасні переліки всіх обмежувальних заходів та зазначення можливих майбутніх застережень з питань доступу до ринку та національного режиму, які застосовуються сторонами у сфері транскордонної торгівлі послугами та інвестицій. Ці переліки відображають режими обох cторін у секторах/підсекторах послуг, забезпечуючи прозорість та передбачуваність як для українських, так і канадських для постачальників послуг та інвесторів.

Модернізована Угода знаменує собою важливий етап в канадсько-українських відносинах і сприятиме поглибленню економічних відносин між двома країнами. 

У зв’язку з цим, Мінекономіки у підрубриці «Регіональні торговельні угоди» рубрики «Преференційні торговельні угоди» оприлюднює текст Угоди для ознайомлення громадськості та бізнес-середовища з її положеннями до набрання Угодою чинності.

Угода про вільну торгівлю між Україною та Канадою набере чинності в перший день другого місяця після отримання повідомлення про завершення Сторонами виконання своїх процедур, необхідних для набрання чинності цією Угодою або 1 січня 2024 року, залежно від того, яка подія настає пізніше.

Угода про вільну торгівлю між Україною та Канадою

Ukraine - Canada Free trade agreement

Accord de libre-échange Ukraine - Canada

Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2