Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна » Діяльність » Регуляторна діяльність » Звіти про відстеження результативності прийнятих регуляторних актів
Звіт про повторне відстеження постанови Кабінету Міністрів України від 24 лютого 2016 року № 166 “Про затвердження Порядку функціонування електронної системи закупівель та проведення авторизації електронних майданчиків”
13.08.2019 | 10:31 | Департамент регулювання публічних закупівель.

1. Вид та назва регуляторного акта, результативність якого відстежується, дата його прийняття та номер

Постанова Кабінету Міністрів України від 24 лютого 2016 року № 166 “Про затвердження Порядку функціонування електронної системи закупівель та проведення авторизації електронних майданчиків” (далі – постанова), набрала чинності - 16.03.2016.

2. Назва виконавця заходів з відстеження

Міністерство економічного розвитку і торгівлі України.

3. Цілі прийняття акта

Основною ціллю прийняття акту є забезпечення функціонування електронної системи закупівель в Україні, шляхом визначення вимог щодо надання сервісів, порядку авторизації електронних майданчиків; порядку надання доступу та розміру плати за доступ до модуля електронного аукціону та бази даних веб-порталу Уповноваженого органу; вимог до методів ідентифікації, що використовуються у системі електронного обміну документами.

4. Строк виконання заходів з відстеження

З 16.03.2018 по 16.03.2019.

5. Тип відстеження

Повторне відстеження.

6. Методи одержання результатів відстеження

Статистичний метод.

7. Дані та припущення, на основі яких відстежувалася результативність, а також способи одержання даних

Відстеження результативності регуляторного акта здійснювалось відповідно до вимог Закону України “Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності”  шляхом отримання зауважень та пропозицій до постанови, їх аналізу.

8. Кількісні та якісні значення показників результативності акта

Рівень поінформованості щодо положень акта достатньо високий. Постанову опубліковано в Постанова опублікована в Офіційному віснику України від 25.03.2016 (2016 р., № 22, стор. 13, стаття 855, код акта 81126/2016), Урядовому кур’єрі від 16.03.2016 № 50 та оприлюднено на офіційному веб-сайті Верховної Ради України за посиланням.

Кількість суб’єктів господарювання, на яких поширюється дія акта – оператори електронних майданчиків  та оператори авторизованих електронних майданчиків – 19, і державне підприємство “Прозорро” як адміністратор електронної системи.

Розмір коштів та час, що витрачатиметься суб’єктами господарювання, пов’язаними з виконанням вимог акта – оператори електронних майданчиків витрачають час на підготовку до авторизації електронних майданчиків відповідно до порядку, затвердженого постановою; оператори авторизованих електронних майданчиків витрачають час на приведення їх електронних майданчиків у відповідність з новими нормативно-правовими актами відповідно до порядку, затвердженого постановою; державне підприємство “Прозорро” як адміністратор електронної системи витрачає час на здійснення діяльності в межах компетенції, передбаченої постановою.

Розмір справляння плати оператором електронного майданчика з учасника не змінювалася.

З метою усунення перешкод у реалізації функції Уповноваженого органу щодо авторизації електронних майданчиків та забезпечення функціонування електронної системи закупівель в правовому полі до постанови були внесені зміни постановою Кабінету Міністрів України від 01 липня 2016 року № 396 “Про внесення змін до порядку функціонування електронної системи закупівель та проведення авторизації електронних майданчиків”.

З метою забезпечення належного функціонування електронної системи закупівель, зокрема надання відповідних сервісів, шляхом вдосконалення (доповнення) окремих положень порядку для забезпечення здійснення закупівель з дотриманням принципів публічних закупівель були внесені зміни постановою Кабінету Міністрів України від 09 липня 2017 року № 553 “Про внесення змін до порядку функціонування електронної системи закупівель та проведення авторизації електронних майданчиків”.

З метою конкретизації поняття вартості закупівлі як очікуваної вартості закупівлі або ціни енергосервісного договору, зазначеної учасником у тендерній пропозиції (у разі здійснення закупівлі енергосервісу відповідно до Закону України “Про запровадження нових інвестиційних можливостей, гарантування прав та законних інтересів суб’єктів підприємницької діяльності для проведення масштабної енергомодернізації”) були внесені зміни постановою Кабінету Міністрів України від 16 травня 2018 року № 380 “Про внесення змін до Порядку функціонування електронної системи закупівель та проведення авторизації електронних майданчиків”.

9. Оцінка результатів реалізації регуляторного акта та ступеня досягнення визначених цілей

За результатом аналізу, отриманих значень показників результативності даного регуляторного акта, можна зробити висновок, що регуляторний акт має середній ступінь досягнення визначених цілей.

В порівнянні з 2016 роком  кількість авторизованих електронних майданчиків зменшилася на підставі заяв операторів та рекомендацій комісії із забезпечення здійснення авторизації електронних майданчиків, підготовки рішень щодо їх підключення/відключення до/від електронної системи закупівель, усунення технічних засобів в електронній системі закупівель про відключення електронних майданчиків відповідно до вимог порядку.

Поряд з тим, в подальшому є загроза відключення ще більшої кількості авторизованих електронних майданчиків у зв’язку з необхідністю отримання ними атестату відповідності на комплексну систему захисту інформації, відповідно до вимог нормативних документів з технічного захисту інформації.

Поряд з цим за результатами аналізу практики застосування положень Порядку функціонування електронної системи закупівель та проведення авторизації електронних майданчиків на сьогодні виникла необхідність в удосконаленні окремих його положень з метою встановлення правових умов для забезпечення ефективного та відповідного функціонування електронної системи закупівель й надання сервісів її користувачам.

В цілому реалізація постанови з урахуванням змін потребує удосконалення шляхом викладення її у новій редакції.

Міністерство розвитку економіки,
торгівлі та сільського господарства України
01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2