Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна » Діяльність » Регуляторна діяльність » Повідомлення про оприлюднення проектів регуляторних актів
Повідомлення про оприлюднення проєкту Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо приведення законодавства України у сфері дитячого харчування у відповідність до вимог законодавства ЄС»
17.09.2020 | 10:09 | Директорат безпечності харчових продуктів.

З метою забезпечення проведення громадського обговорення Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України оприлюднює проєкт Закону України  «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо приведення законодавства України у сфері дитячого харчування у відповідність до вимог законодавства ЄС» (далі – проєкт Закону).

Проєкт Закону розроблено з метою удосконалення законодавства щодо державного регулювання у сфері дитячого харчування із урахуванням вимог законодавства ЄС.

Аналіз положень прийнятого у 2006 році Закону України «Про дитяче харчування» свідчить про його невідповідність актам Європейського Союзу.

Мінекономіки, відходячи від практики вертикального регулювання у сфері безпечності та якості харчових продуктів та впроваджуючи європейські практики горизонтального регулювання, пропонує внести зміни до ряду законодавчих актів, якими  на сьогоднішній день врегульовані питання у сфері безпечності та якості харчових продуктів, інформування споживачів та здійснення контролю за дотриманням встановлених вимог до харчових продуктів.

Проєктом Закону пропонується внесення змін до:

1.  Статті 61 Закону України «Основи законодавства України про охорону здоров'я», узгодивши її норму із законодавством про безпечність та окремі показники якості харчових продуктів;

2. Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів», доповнивши його положеннями щодо:

термінів видів продуктів дитячого харчування та їх визначення, відповідно до призначення та складу;

вимог до дитячого харчування;

визначення повноважень центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері охорони здоров’я, щодо затвердження відповідних вимог у сфері дитячого харчування;

встановлення процедури надсилання компетентному органу повідомлення про намір введення в обіг або ввезення на митну територію України дитячого харчування, дитячого харчування для спеціальних медичних цілей, харчових продуктів для спеціальних медичних цілей та харчових продуктів для контролю ваги, а також термін надсилання такого повідомлення;

3. Закону України «Про державний контроль за дотриманням законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, здоров’я та благополуччя тварин», доповнивши його положеннями щодо санкції у вигляді штрафу за:

порушення вимог щодо повідомлення про намір введення в обіг, або вимог щодо ввезення на митну територію України харчових продуктів, передбачених Законом України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів»;

пропонування до реалізації або реалізацію дитячого харчування з порушенням вимог до вмісту або кількості інгредієнтів та/або речовин, визначених законодавством;

пропонування до реалізації або реалізація дитячого харчування, що містить речовини та/або інгредієнти, заборонені законодавством;

4. Закону України «Про інформацію для споживачів щодо харчових продуктів», доповнивши його положеннями щодо переліку додаткової інформації про дитяче харчування, заборони зазначення інформації, що містить позначення «глютен».

Також проєктом Закону пропонується визнати таким, що втратив чинність, Закон України «Про дитяче харчування».

Електронну версію проєкту Закону, пояснювальної записки, порівняльної таблиці розміщено на сайті Мінекономіки (www.me.gov.ua) у рубриці «Документи» в підрубриці «Обговорення проектів документів».

Зауваження та пропозиції просимо надсилати протягом місяця з дня оприлюднення проєкту Закону за адресою:

Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України, вул. М. Грушевського, 12/2, м. Київ, 01008, e-mail: t.starodub@me.gov.ua.

Державна регуляторна служба України вул. Арсенальна, 9/11, м. Київ, 01011, e-mail: inform@drs.gov.ua.

Міністерство розвитку економіки,
торгівлі та сільського господарства України
01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2