Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
Індекс свобод і можливостей підприємництва України опустився до «-2,49»
13.07.2016 | 16:31

Інститут Свобод Бізнесу

Прес-реліз. Київ, 11.07.16

За результатами другої хвилі опитування вітчизняних підприємців, Індекс свобод і можливостей за останні два місяці упав на 25 пунктів і склав «-2,49».

Під час другого опитування, проведеного 29 червня - 06 липня Інститутом Свобод Бізнесу (ІСБ), українські підприємці найгіршими визначили такі фактори впливу на їх діяльність: 1) ефективність судової влади (-4,21); 2-3) використання кредитних ресурсів та інформованість щодо програм підтримки МСБ, що реалізуються в Україні міжнародними інститутами (по -3,94); 4-5) корупція та рейдерство та рівень підтримки з боку держави (по -3,75).  Причому якщо у квітні найбільші претензії підприємців стосувалися виключно прямих функцій державних органів, то у червні цей перелік поповнився пунктом, який стосується можливостей самостійного розвитку бізнесу (п.3).

Результати зі знаком «+» з квітня практично не змінилися. Їх продемонстрували сфери, що належать до компетенцій самих підприємців (освіченість персоналу, використання інформаційних технологій і сучасних засобів виробництва тощо). Держава отримала лише одну позитивну (хоч і найвищу серед 25 факторів Індексу) оцінку - «простота реєстрації бізнесу» (+1,04). Разом з тим, не треба забувати, що шкалою Індексу є показники від «-5» до «+5».   

«Індекс червня упав у порівнянні з Індексом квітня через незадоволеність підприємцями рівнем інформування щодо можливостей їх розвитку на внутрішньому та міжнародних ринках, - каже Ярослав Хобта, президент ІСБ. – Попит на інформацію такого роду стрімко зростає, підприємці самі шукають шляхи виходу з кризи, не чекаючи з моря погоди. І якщо попит росте, а пропозиція за ним не встигає, то незадоволеність виникає завжди. Центральна та місцева влада, міжнародні й громадські інститути мають серйозно активізувати зусилля для подолання дефіциту інформації, який з кожним днем, не зважаючи навіть на літній період, стає все більшим гальмом для малого й середнього бізнесу».

Факторів, які суттєво б змінилися у сторону покращення за останні два місяці, вітчизняні підприємці не назвали. 

Проект «Індекс свобод і можливостей підприємництва України» започаткований та реалізується Інститутом Свобод Бізнесу (www.ibf.com.ua) – українською громадською організацією, що має досвід діяльності на ринку та реалізації подібних проектів, починаючи з 2002р.  Індекс, партнерами якого є низка відомих компаній та ГО, реалізується за підтримки Громадських Рад МЕРТ і ДРС. Методика формування Індексу - опитування українських підприємців через сайт ІСБ, Facebook та е-анкетування цільової аудиторії.  Індекс формується з 25 факторів - 5 блоків по 5 запитань в кожному. У 2016 році ІСБ  планує зробити ще три хвилі опитування Індексу – наприкінці серпня, жовтня та грудня. Детальніше ознайомитись з результатами Індексу можна на сайті ІСБ чи на сторінці у Facebook.

Шановні журналісти!

Для зручності надаємо вам результати Індексу окремо в аттачі.

Дякуємо за співпрацю!

З повагою,

команда Інституту Свобод Бізнесу

Контактна інформація:

Юлія Недоспасова, помічник президента ІСБ

Е-маil: [email protected]

Тел: 067 466 90 26

Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2