Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна / Діяльність / Діяльність України у Світовій організації торгівлі / Участь України в роботі регулярних органів СОТ / Участь у засіданнях Комітету з СФЗ / Засідання
Інформація щодо участі України в роботі засідання Комітету СОТ з питань санітарних та фітосанітарних заходів (1-2 березня 2018 року)
19.03.2018 | 12:57 | Департамент доступу до ринків та взаємодії з СОТ.

1-2 березня 2018 року у м. Женева (Швейцарська Конфедерація) відбулось офіційне засідання Комітету СФЗ. Відповідно до порядку денного засідання розглядалися питання щодо імплементації Угоди СФЗ, забезпечення прозорості, запровадження спеціального та диференційного режиму, еквівалентності, зон, вільних від шкідників і захворювань, технічної допомоги, специфічних торговельних занепокоєнь, моніторингу застосування міжнародних стандартів та питання щодо приватних і комерційних стандартів.

Члени СОТ успішно завершили  обговорення, що продовжувались протягом чотирьох років, прийнявши на засіданні Комітету СФЗ документ «Каталог інструментів», який є доступним для всіх членів СОТ. Члени можуть використовувати каталог для пошуку інформації, ініціювання консультацій та врегулювання торгових суперечок щодо питань безпеки продуктів харчування, здоров’я тварин та рослин.

Особлива увага на засіданні Комітету СФЗ приділялась розгляду запитів щодо специфічних торговельних проблем.

Делегаціями Аргентини, Китаю, Індії та США було повторно виголошено занепокоєння щодо встановлення ЄС конкретних наукових критеріїв для визначення властивостей, що викликають ендокринні розлади, для схвалення діючих речовин, що використовуються в продуктах захисту рослин відповідно до Регламенту ЄС №1107/2009. Представник Аргентини закликав ЄС дотримуватися імпортних відхилень для максимально допустимих рівнів пестицидів, що перевищують стандартні значення, відповідно до  Регламенту (ЄС)396/2005. У своїй заяві США висловили занепокоєння політикою ЄС щодо пестицидів. США стверджували, що регламенти ЄС по пестицидам, які основані на небезпеці, були недостатньо науково обґрунтовані та обумовлені оцінкою ризику, і завдавали шкоди світовому сільськогосподарському виробництву, продовольчій безпеці та міжнародній торгівлі.

Також до зазначеного занепокоєння приєдналися Індія, Нігерія, Таїланд, Чилі, Перу, Кенія, Гватемала, Коста-Ріка, Бразилія, Канада, Колумбія, Уругвай, Австралія, Тайвань, Нова Зеландія, які закликали ЄС застосовувати заходи на основі адекватної оцінки наукового ризику та врахування Кодексу максимально допустимих рівнів залишків пестицидів  (Codex MRLs).

Представником Бразилії було повторно виголошено занепокоєння щодо інспектування та відмови ЄС від постачання м'яса птиці через виявлення сальмонели.

В черговий раз було порушено занепокоєння ЄС стосовно запроваджених російською стороною обмежень щодо імпорту м’ясної та молочної продукції, походженням з Німеччини, та рибної продукції, походженням з Естонії.

Під час обговорення пропозицій членів СОТ щодо оновлення  посібника з питань процедур нотифікування та опрацювання запитів у сфері СФЗ, Голова Комітету подякував членам СОТ, в тому числі й Україні, за надані пропозиції.

У рамках участі делегації України у засіданні Комітету СФЗ були також проведені двосторонні зустрічі із представниками Мексики та ЄС.

Також напередодні Комітету 27 лютого було проведено тематичну сесію щодо зон, вільних від шкідників. Участь у зазначеній сесії надала можливість членам СОТ підвищити обізнаність щодо відповідних IPPC стандартів та обмінятися практичним досвідом створення зон, вільних від шкідників.

Наступне засідання Комітету СФЗ заплановано на 10 - 13 липня 2018 року.

Довідково: 

Комітет СОТ з питань санітарних та фітосанітарних заходів (СФЗ) – орган в системі СОТ, підзвітний Раді з торгівлі товарами. Головне завдання: здійснення нагляду за виконанням Угод СОТ з питань санітарних та фіто санітарних заходів, надання членам СОТ можливості проводити консультації з питань, пов’язаних із виконанням зобов’язань в СОТ, а також подавати запити щодо політики членів СОТ у сфері санітарних та фітосанітарних заходів.

Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2