Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна / Діяльність / Регуляторна діяльність / Звіти про відстеження результативності прийнятих регуляторних актів
Звіт про базове відстеження результативності постанови Кабінету Міністрів України від 10.05.2018 № 432 "Про затвердження Порядку проведення електронних аукціонів для продажу об’єктів малої приватизації та визначення додаткових умов продажу"
11.11.2020 | 12:47 | Департамент публічної власності.

1. Вид та назва регуляторного акта, результативність якого відстежується, дата його прийняття та номер

Постанова Кабінету Міністрів України від 10.05.2018 № 432 "Про затвердження Порядку проведення електронних аукціонів для продажу об’єктів малої приватизації та визначення додаткових умов продажу"(далі – постанова).

Постановою з урахуванням сучасних тенденцій у сфері проведення публічних торгів затверджено загальні умови організації та проведення електронних аукціонів з використанням електронної торгової системи (далі – ЕТС) під час продажу об'єктів відповідно до положень Закону України "Про приватизацію державного і комунального майна".

Постановою передбачалось:

впровадження сучасних технологій продажу об'єктів на електронних аукціонах із застосуванням ЕТС;

відкритість та прозорість процедури проведення продажу;

збільшення кола потенційних покупців;

отримання максимальних надходжень до державного та місцевих бюджетів.

2. Назва виконавця заходів з відстеження

Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України.

3. Цілі прийняття акта

Регуляторний акт спрямований на встановлення Порядку проведення електронних аукціонів для продажу об’єктів малої приватизації та визначення додаткових умов продажу.

4. Строк виконання заходів з відстеження

З 10.05.2018 по 9.05.2019.

5. Тип відстеження

Базове.

6. Методи одержання результатів відстеження

Статистичний метод.

Базове відстеження результативності регуляторного акта здійснювалося шляхом аналізу публічної інформації, що публікується ДП «Прозорро.Продажі», що належить до сфери управління Мінекономіки.

7. Дані та припущення, на основі яких відстежувалася результативність, а також способи одержання даних

Базове відстеження результативності регуляторного акта здійснювалось за допомогою накопичення та аналізу інформації, що публікується ДП «Прозорро.Продажі».

8. Кількісні та якісні значення показників результативності акта

Перелік кількісних та якісних показників результативності регуляторного акта наведені у таблиці.

Найменування показника

Розмір показника

Кількість запропонованих до продажу на аукціонах в електронній формі об'єктів

1291

Кількість приватизованих на аукціонах в електронній формі об'єктів

808

Кількість електронних аукціонів (у тому числі скасованих, відмінених).

2482

розмір надходжень до державного та місцевих бюджетів і державних цільових фондів, пов'язаних з дією акта

985 803 250,99 грн

Кількість суб'єктів господарювання та/або фізичних осіб, на яких поширюватиметься дія акта

1885

Розмір коштів і час, що витрачатимуться суб'єктами господарювання та/або фізичними особами, пов'язаними з виконанням вимог акта

Приблизна вартість підготовки пакету документів  для участі в аукціоні учасником складає 16 год*24,84 грн/год=397,44 грн. Приблизна вартість участі в аукціоні складає 1,5 год*24,84 грн/год =37,26 грн. Для всіх 2760 учасників аукціону вартість склала 1 199 772 грн. Для 808 переможців електронного аукціону додаткові витрати на оплату за лот з урахуванням часу на підписання протоколу та договору склали 10 год* 24,84 грн/год*808 = 200 707,20 грн.

Загальна сума витрат коштів склала 1 400 479,20 грн. Загальна сума витрат часу склала 56 380 годин

9. Оцінка результатів реалізації регуляторного акта та ступеня досягнення визначених цілей

За звітній період було успішно проведено 816 аукціонів прозорої приватизації, з яким по 808 аукціону процес приватизації вже завершено успішним підписанням договору купівлі-продажу.

В процесі приватизації було забезпечено рівний доступ до аукціонів всім зацікавленим учасникам. За звітний період було подано 2760 заяви для участі в аукціоні. Середня кількість учасників на завершений аукціон склала 2,55 учасника.

Прийняття постанови дозволило забезпечити наповнення як державного бюджету так і місцевих бюджетів на загальну суму 985 803 250,99 гривень.

Запровадження єдиного порядку проведення аукціонів для всіх об’єктів малої приватизації також дозволило забезпечити прозорість та універсальність умов продажу об’єктів державної власності. Всього 206 органів приватизації скористались можливістю провести аукціон в ЕТС за звітній період, включаючи Фонд державного майна та його регіональні відділення, комунальні органи приватизації міських та сільських рад. Вся інформація стосовно аукціонів наявна у вільному доступі в ЕТС, що дозволяє покращити контроль за ефективністю управління державним та комунальним майном.

Разом з тим, Мінекономіки за пропозиціями Адміністратора ЕТС та Фонду державного майна України підготовлено проект зміни до постанови з метою уточнення та вдосконалення норм Порядку проведення електронних аукціонів для продажу об’єктів малої приватизації та визначення додаткових умов продажу.

Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2