Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна / Діяльність / Співробітництво з НАТО / Участь у заходах/групах/підгрупах в рамках співпраці України з НАТО
Участь у Конференції національних директорів з озброєння
10.11.2021 | 11:59 | Департамент економіки безпеки і оборони.

Конференція національних директорів озброєнь (CNAD) заснована у 1966 р. і є вищим дорадчим комітетом Північноатлантичної ради Альянсу з питань озброєнь.

Місією CNAD є сприяння багатонаціональному співробітництву щодо забезпечення взаємосумісними військовими спроможностями у сфері озброєнь в інтересах удосконалення ефективності сил НАТО у всьому спектрі поточних та майбутніх операцій Альянсу. Конференція національних директорів з озброєння координує реалізацію політики НАТО у сфері розвитку озброєння і військової техніки.

Засідання проводяться два рази на рік, один із яких – за участю країн-партнерів. До участі в роботі залучаються високопосадовці, які відповідають за формування та реалізацію політики у сфері озброєння та військової техніки.

 

26 жовтня 2021 року представники Мінекономіки взяли участь (у форматі відеоконференції) у черговому засідання Конференції національних директорів з озброєння (CNAD) у форматі Платформи операційної взаємосумісності. На засіданні головував помічник Генерального секретаря НАТО з оборонних інвестицій Каміль Гранд.

Під час засідання було обговорено питання співпраці, зокрема, в контексті упровадження інновацій в оборонно-технічній сфері у багатонаціональних проектах. Крім того, учасники засідання розглянули презентації учасників  CNAD та представників Організації НАТО з науки і технології, презентація Командування НАТО з трансформації.

Учасники засідання підкреслили важливість співробітництва країн Альянсу у сфері взаємосумісності озброєння та військової техніки.

Виходити з того, що Україна є важливим учасником процесів формування світової, регіональної та субрегіональної безпеки, сфера економіки безпеки і оборони потребує інноваційних рішень, нестандартних підходів та ідей, саме інновації сприятимуть технологічній модернізації та переходу на сучасні системи озброєння, розробці сучасних воєнних доктрин.

В цьому контексті для України є вкрай важливим продовження конструктивного діалогу з НАТО та державами-партнерами в оборонно-технічній сфері з метою подальшого удосконаленні військової – технічної діяльності, досягнення взаємосумісності з Альянсом у цій сфері, узгодження стану та подальших кроків  співробітництва у рамках імплементації положень Дорожньої карти Україна-НАТО з оборонно-технічного співробітництва.

Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2