Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна / Діяльність / Україна – держава-кандидат на вступ до ЄС / Зона вільної торгівлі між Україною та ЄС
До уваги експортерів: Європейський Союз продовжив термін дії безмитної торгівлі з Україною
05.06.2023 | 16:06 | Департамент економічного співробітництва з Європейським Союзом та країнами світу.

6 червня 2023 року набуває чинності Регламент Європейського Парламенту та Ради № 2023/1077 від 31 травня 2023 року про продовження ЄС ще на рік заходів з тимчасової лібералізації торгівлі з Україною, які охоплюють скасування усіх мит, квот і торговельних захисних обмежень щодо українського експорту, відповідно до Регламенту Європейського Парламенту та Ради № 2022/870 від 30.05.2022.

Ухвалений Регламент діятиме до 6 червня 2024 року і стосуватиметься:

 1. Скасування всіх митних зборів відповідно до Розділу IV Угоди про асоціацію між Україною, з однієї сторони, та Європейським Союзом, Європейським співтовариством з атомної енергії і їхніми державами-членами, з іншої сторони, про створення поглибленої та всеохоплюючої зони вільної торгівлі, зокрема щодо:
  • фруктів та овочів, які підпадають під дію системи вхідних цін;
  • сільськогосподарської продукції та продуктів її переробки, які підпадають під дію тарифних квот;
  • промислових товарів, мита на які припинили діяти ще з 1 січня 2023 року.
 2. Зупинення справляння антидемпінгового мита на імпорт, що походить з України на дату набрання чинності цим Регламентом.
 3. Застосування єдиних правил імпорту (захисних заходів) щодо імпорту походженням з України.

Зазначені заходи з лібералізації торгівлі, у свою чергу, зобов’язують Україну дотримуватись низки наступних умов:

 • дотримання правил походження товарів та відповідних процедур в рамках Угоди про асоціацію;
 • утримання від будь-яких нових обмежень на імпорт з ЄС, включаючи як застосування нових мит чи інших заходів, так і посилення існуючих обмежень (окрім зумовлених необхідністю в умовах війни);
 • виявлення Україною поваги до демократичних принципів, прав людини та основних свобод, верховенства права, а також здійснення належних заходів щодо боротьби з корупцією та протиправною діяльністю, передбачених статтями 2, 3 та 22 Угоди про асоціацію.

У випадку порушення Україною цих правил, ЄС залишає за собою право провести розслідування та за результатами повністю або частково зупинити дію преференцій.

Окрім цього, з огляду на збільшення імпорту деяких сільськогосподарських товарів з України до ЄС, а також пов’язане з цим занепокоєння окремих держав-членів ЄС, оновлений Регламент містить положення щодо можливості застосування спеціального захисного механізму для підтримки ринку ЄС у разі наявності такої необхідності. Відповідно до Регламенту, прискорені спеціальні захисні процедури застосовуватимуться на основі регулярного моніторингу з можливістю потенційного повторного запровадження митних зборів щодо визначених категорій товарів.

Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2