Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна / Діяльність / Регуляторна діяльність / Звіти про відстеження результативності прийнятих регуляторних актів
Звіт про повторне відстеження результативності постанови Кабінету Міністрів України від 10.05.2018 № 433 "Про затвердження Порядку відбору операторів електронних майданчиків для організації проведення електронних аукціонів з продажу об’єктів малої приватизації, авторизації електронних майданчиків"
11.11.2020 | 12:58 | Департамент публічної власності.

1. Вид та назва регуляторного акта, результативність якого відстежується

Постанова Кабінету Міністрів України від 10.05.2018 № 433 "Про затвердження Порядку відбору операторів електронних майданчиків для організації проведення електронних аукціонів з продажу об’єктів малої приватизації, авторизації електронних майданчиків" (далі – постанова).

Постановою затверджено механізм відбору операторів електронних майданчиків для організації проведення електронних аукціонів з продажу об’єктів, порядок авторизації електронних майданчиків та істотні умови договору, який укладається між Адміністратором електронної торгової системи (далі – ЕТС) та оператором електронного майданчика, а також визначено державне підприємство "ПРОЗОРРО.ПРОДАЖІ", що належить до сфери управління Мінекономіки, відповідальним за забезпечення функціонування ЕТС.

2. Назва виконавця заходів з відстеження

Департамент управління державною власністю та розвитку промисловості Міністерства економічного розвитку і торгівлі України.

3. Цілі прийняття акта

Постанова спрямована на встановлення Порядку відбору операторів електронних майданчиків для організації проведення електронних аукціонів з продажу об’єктів, а також авторизації таких електронних майданчиків.

4. Строк виконання заходів з відстеження

Відстеження проводилось у строк з 10.05.2019 до 09.05.2020.

5. Тип відстеження

Повторне.

6. Методи одержання результатів відстеження

Повторне відстеження результативності постанови здійснювалося шляхом аналізу публічної інформації, що публікується ДП «Прозорро.Продажі».

7. Дані та припущення, на основі яких відстежувалася результативність, а також способи одержання даних

Повторне відстеження результативності постанови здійснювалось за допомогою накопичення та аналізу інформації, що публікується ДП «Прозорро.Продажі».

8. Кількісні та якісні значення показників результативності акта

Перелік кількісних та якісних показників результативності регуляторного акта наведені у таблиці.

Найменування показника

Розмір показника

Кількість суб’єктів господарювання, що брали участь у відборі операторів електронних майданчиків

19

Кількість суб’єктів господарювання, з якими були укладені договори щодо використання ЕТС

18

Кількість скарг та пропозицій від суб’єктів господарювання – учасників конкурсного відбору операторів електронних майданчиків

2

Розмір витрат часу та коштів суб'єктів малого підприємництва, а також суб'єктів господарювання великого та середнього підприємництва на участь у відборі операторів електронних майданчиків

Заявки на тестування були подані лише від суб’єктів господарювання малого підприємництва.

Середній час на підготовку та подання пакету документів, проходження тестування та підписання договору складає 85 годин.

Приблизна вартість підготовки пакету документів для проходження тестування складає 85*24,84=2111,4 грн. Плата за тестування у розмірі трьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян вноситься оператором на банківський рахунок адміністратора, що складало 51000 грн з оператора.

З урахуванням кількості заяв на тестування загальна сума витрат складала 1009116,6 грн.

Кількість учасників відбору, які не пройшли тестування

1

9. Оцінка результатів реалізації регуляторного акта та ступеня досягнення визначених цілей.

За звітній період було забезпечено тестування всіх 19 операторів електронних майданчиків, що подали пропозиції, відповідно до затвердженого постановою Порядку відбору операторів електронних майданчиків для організації проведення електронних аукціонів з продажу об’єктів малої приватизації. З них Адміністратором ЕТС підписано 18 договорів з оператораторами електронних майданчиків.

Прийняття постанови дозволило забезпечити регулювання процедури акредитації операторів електронних майданчиків для проведення процедури приватизації державного та комунального майна, що встановлена Законом України «Про приватизацію державного і комунального майна». Законом встановлено, що об’єкти малої приватизації продаються виключно на електронних аукціонах. З моменту прийняття постанови ЕТС було проведено понад 900 успішних аукціонів з продажу об’єктів малої приватизації державної форми власності, на загальну суму понад 2,6 млрд грн.

Разом з тим, Мінекономіки підготовлено проект зміни до постанови з метою підвищення якості обслуговування операторами електронних майданчиків продавців (державних та місцевих органів влади, державних та комунальних підприємств тощо) та потенційних покупців – учасників електронних аукціонів в ЕТС.

Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2